جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۱۱ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۲
 احتمال افزایش ۱۰ درصدی قیمت بنزین در امارات
۱۰:۱۱ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۲
اجاره خودرو

احتمال افزایش ۱۰ درصدی قیمت بنزین در امارات

قیمت بنزین در امارات متحده عربی در ماه فوریه بیش از ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، این افزایش پس از دو ماه کاهش و در حالی صورت می‌گیرد که قیمت جهانی نفت به اوج خود رسیده است. با افزایش تقاضا برای نفت در حالی که عرضه کم بوده است، قیمت نفت برنت در ماه ژانویه به بالاترین رقم خود طی 7 سال اخیر رسید.

قیمت بنزین در امارات در آگوست 2015 آزاد شد تا به آنها اجازه دهد مطابق با بازار حرکت کنند. قیمت های فوریه بالاترین قیمت از زمان آزادسازی قیمت این سوخت محسوب می‌شود.

قیمت‌ها توسط کمیته قیمت سوخت امارات در سال 2020 پس از شروع همه گیری ویروس کرونا ثابت شدند. سپس در مارس 2021 دوباره قیمت‌ها تعدیل شدند تا حرکت بازار را نشان دهند.

برنت، شاخص قیمت دو سوم نفت جهان، افزایش یافت و صبح دوشنبه به 91.24 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که وست تگزاس اینترمدیت، شاخصی که نفت خام آمریکا را دنبال می کند، در ساعت 8:24 صبح به وقت امارات به 88.01 دلار در هر بشکه رسید.

حرکت مثبت بازار همراه با تقاضای پایدار جهانی در حالی رخ می‌دهد که کاهش تولید و تشدید خطرات ژئوپلیتیکی، به‌ویژه در اوکراین، باعث اختلال در عرضه حامل‌های انرژی شده است.

بر اساس این گزارش، توشیتاکا تازاوا، تحلیلگر شرکت Fujitomi Securities به رویترز گفت: اضطراب اساسی در مورد کمبود عرضه جهانی، همراه با خطرات ژئوپلیتیکی مداوم، باعث شده است که بازار هفته را با قدرت شروع کند.

!
!
!