پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۰۹ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۲
اجرای طرح تشدید مقابله با خودروهای آلاینده در البرز
۱۴:۰۹ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۲
اجاره خودرو

اجرای طرح تشدید مقابله با خودروهای آلاینده در البرز

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی البرز اعلام کرد که با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وارونگی هوا وافزایش آلاینده ها در روزهای آینده ، طرح مقابله با خودروهای دودزا در این استان تشدید شد.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ حمد لله رحمتی پور اظهار داشت که براین اساس ورود خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی به معابر درون شهری به دلیل افزایش آلایندگی در استان البرز ممنوع است.

وی از مردم خواست تا حدامکان از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود، خودداری کنند و از خروج غیرضروری از منازل و فعالیت های طولانی یا سنگین اجتناب ورزند.

رحمتی پور افزود: خودروهایی که عمر تولید آن ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

وی بیان داشت: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.


وی افزود: اکنون ۱۱ مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.

مدیر کل هواشناسی البرزنیز نسبت پایداری هوا و افزایش آلاینده ها برای این استان از فردا چهارشنبه هفته جاری تا اوایل هفته آینده هشدار داد.

آرش بهاروند احمدی گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از تداوم پایداری جو و پتانسیل افزایش آلاینده‌ها در منطقه البرز مرکزی به تناوب تا روز شنبه هفته آینده خواهد بود.

وی بیان داشت: با توجه به وارونگی دمایی در سطوح پایینی جو و جهت وزش باد افزایش غلظت آلاینده ها و ناسالم شدن هوا برای تمام گروه‌ها پیش بینی می شود.

این مسوول اظهارداشت: دشت البرز مرکزی شامل شهرهای کرج، فردیس، اشتهارد، نظرآباد و هشتگرد طی مدت زمان یاد شده با افزایش آلاینده‌ها و پایداری هوا مواجه خواهند شد.

بهارونداحمدی خاطرنشان کرد: مدیریت میزان و تولید کانون‌های انتشار آلاینده‌های ثابت و متحرک وافراد آسیب‌پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور بلند مدت در فضای باز و سطح شهر خودداری نمایند.

!
!
!