شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۳۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
خالص درآمدهای کارمزدی وزمین 227 درصد افزایش یافت
۱۴:۳۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

خالص درآمدهای کارمزدی وزمین 227 درصد افزایش یافت

بانک ایران زمین اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذرماه سال جاری را منتشر کرد که بر اساس آن، درآمد تسهیلات اعطایی، سپرده گذاری و ارواق بدهی این بانک خصوصی، ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پرشین خودرو، بانک ایران زمین که با نماد وزمین و سرمایه ۴ هزار میلیارد ریالی از بانک های فعال در بازار سرمایه کشور محسوب می شود، در پایان ۹ ماهه امسال، ۶٫۲۱۸ میلیارد و ۵۳۷ میلیون ریال از محل تسهیلات اعطایی، سپرده گذاری و اوراق بدهی درآمد کسب کرده که نسبت به رقم ۲٫۸۲۹ میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریالی مدت مشابه سال قبل، ۱۲۰ درصد رشد را نشان می دهد.

بر اساس این اطلاعات، درآمد کارمزدی وزمین نیز رشدی ۱۱۲ درصدی را تجربه کرده و از ۶۶۳ میلیاد و ۳۹۲ میلیون ریال به ۱٫۴۰۴ میلیارد و ۴۱۷ میلیون ریال افزایش یافته است.

در همین حال، خالص درآمد کارمزدی بانک ایران نیز که در پایان ماه نهم سال گذشته معادل ۲۸۲ میلیارد و ۹۱۷ میلیون ریال بوده در پایان فصل پاییز امسال به ۹۲۵ میلیارد و ۳۳۷ میلیون ریال رسیده که نشان دهنده رشدی برابر با ۲۲۷ درصد است.

بانک ایران زمین، خالص سایر درآمدها و هزینه های خود را در پایان آذرماه سال جاری ۴۸۹ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال اعلام کرده است.

این درحالی است که خالص سود سرمایه گذاری های این بانک خصوصی نیز از ۴۳۴ میلیارد و ۱۲۶ میلیون ریال به ۸۲۵ میلیارد و ۸۵۶ میلیون ریال رسیده و با رشدی ۹۶ درصدی مواجه شده است.

همچنین اطلاعات منتشره از سوی وزمین روی سامانه کدال سازمان بورس نشان می دهد که جمع دارایی های این بانک بازار سرمایه ای نیز رشدی ۱۶ درصدی را شاهد بوده و از ۴۳۵٫۹۲۱ میلیارد و ۹۶۶ میلیون ریال در پایان اسفند سال گذشته به ۵۰۶٫۲۱۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال در پایان ماه آذر ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

افزایش سپرده های مشتریان از ۳۴٫۴۸۵ میلیارد و ۸۷۱ میلیون ریال در پایان سال گذشته به ۴۵٫۵۱۴ میلیارد و ۹۳۲ میلیون ریال در پایان پاییز امسال با رشدی ۳۲ درصدی و همچنین افزایش تسهیلات اعطایی و مطالبات از اشخاص غیردولتی از ۵۱٫۲۵۷ میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال به ۹۴٫۷۳۷ میلیارد و ۷۵۱ میلیون ریال با رشدی ۸۵ درصدی از دیگر موارد اعلام شده در صورت های مالی این بانک خصوصی است.

وزمین از محل فروش دارایی های ثابت مشهود نیز در پایان آذرماه سال گذشته ۱٫۰۰۷ میلیارد و ۱۳۸ میلیون ریال وجه دریافت کرده که این رقم در پایان آذرماه امسال به ۲٫۱۰۵ میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال رسیده و رشدی ۱۰۹ درصدی داشته است.

منبع: نقدینه

!
!
!