شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۱۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
 هوای تهران در وضعیت «ناسالم» برای گروه‌های حساس
۱۰:۱۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
اجاره خودرو

هوای تهران در وضعیت «ناسالم» برای گروه‌های حساس

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۱۴بهمن ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و حاکمیت جو پایدار، هوای تهران در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز پنجشنبه (۱۴ بهمن ماه) با حاکمیت جو آرام و پایدار طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه( ۱۴ بهمن ماه) همراه با ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت. با انباشت آلاینده‌ها ناشی از سکون جو تا صبح روز جمعه (۱۵ بهمن‌ماه) پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

با حاکمیت جو آرام، تجمع آلاینده‌ها در طول روز ادامه می‌یابد. به‌تدریج با شکل‌گیری ناپایداری جوی تا ساعات پایانی جمعه( ۱۵ بهمن ماه) و افزایش تندی باد از غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

!
!
!