پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۲:۳۳ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۵
وانت فورد در مواقع قطع برق، تا 3 روز برق منزل را تامین می کند
۱۲:۳۳ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۵
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

وانت فورد در مواقع قطع برق، تا 3 روز برق منزل را تامین می کند

در زمان قطع شدن برق، وانت فورد اف-150 لایتینگ می تواند تا سه روز برق مورد نیاز منزل را تأمین کند.

به گزارش پرشین خودرو، وانت فورد اف-150 لایتینگ علاوه بر تأمین برق اضطراری منازل می تواند به خودروهای برقی در راه مانده هم برق رسانی کند.

در تست های به عمل آمده باتری این وانت ها هنگام برق رفتگی، سه روز دوام می آورد.

تجربه نشان داده است که این قابلیت خیلی به کار مردم می آید. سال گذشته در تگزاس،‌ در زمستان برف سنگینی آمد که مردم را گرفتار کرد. این فناوری جدید کاربردهای دیگری هم پیدا خواهد کرد.

شرکت خودروسازی فورد با سانران تیم تشکیل داده که روی سامانه های جذب انرژی الکتریکی خورشیدی کار می کند. سامانه ای که با همکاری این دو شرکت ایجاد شده می تواند باتری اف-150 را به منبع مستقل برق تبدیل کند. باتری این وانت می تواند از منابع مختلف مثل شارژر دیواری سطح2 یا سامانه های یکپارچه خانگی برای ذخیره برق استفاده کند. منازلی که به پنل های خورشیدی مجهز می شوند می توانند در طول شب باتری این وانت ها را شارژ کنند.

باتری اف-150 از نوع 131 کیلووات ساعت است که خروجی آن 9.6 کیلووات است. اگر منزلی به سامانه های جذب خورشیدی هم مجهز باشد امکان دوام آوردن تا 10 روز بدون برق سراسری وجود دارد.

نام این سامانه در اف-150 سیستم برق پشتیبان هوشمند فورد یا Ford Intelligent Backup Power است.

یک مورد هنوز روشن نشده که قیمت و هزینه های این سامانه و هزینه های نگهداری آن است. به هر حال هزینه هایی برای نصب قطعات و مجموعه های مورد نیاز در منزل هم باید در نظر گرفت.

!
!
!