پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۴۷ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۸
تداوم تنفس هوای مطلوب در تهران
۱۰:۴۷ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۸
اجاره خودرو

تداوم تنفس هوای مطلوب در تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۱۸ بهمن ماه) کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار دارد.

به گزارش پرشین خودرو، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح امروز(۱۸ بهمن‌ماه) تداوم شرایط ناپایدار جو و وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده‌ها می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ی قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. تداوم این شرایط جوی در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت دوشنبه(۱۸ بهمن ماه) از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش نسبی تندی باد همزمان با آغاز تردد خودروها در صبح روز سه‌شنبه (۱۹ بهمن‌ماه) بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به‌دنبال دارد. عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد.

افزایش ترافیک تا اواخر وقت سه‌شنبه ( ۱۹ بهمن ماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود با تداوم این شرایط جوی کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۶ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

!
!
!