جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۴۷ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۸
آخرین پراید 385 میلیون ریال فروخته شده است
۱۴:۴۷ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۸
اجاره خودرو
قابل توجه وزیر بازرگانی دولت سازندگی؛

آخرین پراید 385 میلیون ریال فروخته شده است

قیمت آخرین خودرو پراید که توسط سایپا تولید شده و به فروش رسیده، 38 میلیون و 500 هزار تومان بوده است.

به گزارش پرشین خودرو، یحیی آل اسحاق اخیرا مصاحبه ای با یکی از رسانه ها انجام داده که از او با عنوان وزیر بازرگانی دولت سازندگی یاد شده است؛ آل اسحاق در بخشی از این مصاحبه اظهار کرده است که " قیمت تمام شده پراید 50 میلیون است نه 150 میلیون".

رئیس پیشین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در اظهارنظری عجیب گفته است که خودروسازان " خودرو 50 میلیونی را 150 میلیون می فروشند و به ریش مردم می‌خندند و ککشان هم نمی‌گزد."!

این درحالی است که تولید خودرو پراید توسط سایپا بیشتر از 1.5 سال است که متوقف شده و این گروه خودروسازی هیچ نقشی در تعیین قیمت پراید در بازار ندارد.

پس از انتشار این مصاحبه، مرکز ارتباطات و امور بین الملل سایپا با اشاره به اینکه در مصاحبه اخیر آقای آل اسحاق با عنوان "خودروسازان از شعارهای انقلابی سوء استفاده کرده اند/ قیمت تمام شده پراید 50 میلیون است" شائبه فروش خودرو یاد شده با سه برابر قیمت واقعی توسط تولیدکننده در اذهان متبادر می شود، توضیح داد که آخرین خودرو پراید توسط سایپا در بهمن ماه 98 با قیمت نهایی 385 میلیون ریال به فروش رسیده است.

در توضیحات مرکز ارتباطات و امور بین الملل سایپا آمده است که این گروه خودروسازی، پراید را برای آخرین بار در بهمن ماه 98 در طرح فروش خود قرار داده و با قیمت 38 میلیون و 500 هزار تومان عرضه کرده است؛ پس از آن و تا مرداد99 برای تحویل خودروهای پیش فروش شده، اقدام به تولید پراید کرد و در تابستان 99 برای همیشه این خودرو با فناوری قدیمی را از خطوط تولید سایپا خارج شد.

بنابراین از بهمن 98 تاکنون، این خودرو در بازار آزاد و توسط واسطه ها و دلالان قیمت گذاری می شود و نرخ های منتسب به آن، هیچ گونه ارتباطی با گروه خودروسازی سایپا ندارد.

!
!
!