پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۰۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
 کره جنوبی مرسدس بنز را ۱۷ میلیون دلار جریمه کرد
۱۱:۰۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

کره جنوبی مرسدس بنز را ۱۷ میلیون دلار جریمه کرد

سازمان ضد انحصار کره جنوبی امروز اعلام کرد که تصمیم گرفته است خودروساز آلمانی مرسدس بنز و واحد کره ای آن را به دلیل تبلیغات نادرست مرتبط با انتشار گازهای گلخانه‌ای به میزان ۲۰.۲ میلیارد وون (۱۶.۹ میلیون دلار) جریمه کند.

به گزارش پرشین خودرو، سازمان ضد انحصار کره جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد که تصمیم گرفته است خودروساز آلمانی مرسدس بنز و واحد کره ای آن را به دلیل تبلیغات نادرست مرتبط با انتشار گاز خودروهای سواری دیزلی به میزان 20.2 میلیارد وون (16.9 میلیون دلار) جریمه کند.

کمیسیون تجارت عادلانه کره (KFTC) اعلام کرد که شرکت مرسدس با نصب نرم افزارهای غیرقانونی در وسایل نقلیه خود، دستگاه‌های کاهش آلودگی را دستکاری کرده است و باعث شده است که آنها در شرایط رانندگی معمولی در سطوح پایین تری نسبت به زمان آزمایشات انجام شده برای صدور مجوز آلایندگی عمل کنند.

بر اساس این گزارش، در مجموع 15 مدل مرسدس چنین نرم افزاری را نصب کرده بودند.

کمیسیون تجارت عادلانه کره در بیانیه ای اعلام کرد: اعمال تحریم علیه اپراتور اول فروش خودروهای وارداتی کشور به دلیل ممانعت از انتخاب و خرید منطقی مصرف کنندگان با تبلیغات دروغین و فریبنده در مورد عملکرد کاهش آلایندگی آن هم پس از رسوایی دیزل گیت بسیار معنادار است.

بر اساس گزارش این کمیسیون، این خودروساز آلمانی همچنین به دروغ تبلیغ کرد که آلایندگی خودروهای آنها در حداقل سطح باقی مانده و استانداردهای آلایندگی یورو 6 را بین اوت 2013 تا دسامبر 2016 رعایت کرده است.

این در حالی بود که نمایندگان شرکت مرسدس برای پاسخ درباره این خبر در دسترس نبودند.

سال گذشته، این کمیسیون جریمه ای را برای شرکت آئودی-فولکس واگن کره، نیسان موتور، استلانتیس کره و پورشه به دلیل حوادث مشابه تقلب در انتشار گازهای گلخانه ای جریمه کرد و یا دستور داد اقدامات اصلاحی انجام شود.

!
!
!