جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۲۳ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۰
پیگیری قضایی رانندگی با سرعت ۴۱۷ کیلومتر بر ساعت در بزرگراه آلمان
۱۳:۲۳ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

پیگیری قضایی رانندگی با سرعت ۴۱۷ کیلومتر بر ساعت در بزرگراه آلمان

دادستان‌های آلمانی کار تحقیق بر روی پرونده تخلف یک میلیونر اهل جمهوری چک را به دلیل رانندگی با سرعت بیش از ۴۱۷ کیلومتر بر ساعت در یکی از بزرگراه‌های این کشور آغاز کردند.

به گزارش پرشین خودرو، ردیم پاسر که از تجارت در زمینه املاک به ثروت کلانی دست یافته ژوئیه سال گذشته در بزرگراه A2 میان برلین و هانوفر هنگام رانندگی با سرعتی بسیار بالا از خود فیلم گرفته بود.

آقای پاسر فیلم راندن با سرعت بیش از 417 کیلومتر بر ساعت با خودرو بوگاتی شیرون را اوایل سال جاری در یوتیوب منتشر کرد و همین مسئله آغاز اتفاقات تلخ برای او شد.

به رغم آنکه راندن در بزرگراه‌های آلمان مشمول محدودیت سرعت نمی‌شود اما در صورت تشخیص پلیس مبنی بر خطر آفرین بودن نحوه رانندگی برای دیگران و یا رانندگی با سرعت غیرمعقول در بزرگراه‌های شلوغ با راننده برخورد قانونی می‌شود.

به گفته دادستانی پرونده این میلیونر 58 ساله پس از انتشار فیلم ماجرا و به درخواست پلیس بلافاصله به جریان افتاد و وی تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

وی متهم است که با سرعت نامناسب، بی توجه به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و بدون رعایت احتیاط و ملاحظات لازم برای رسیدن به حداکثر سرعت رانندگی کرده است.

بر اساس قوانین آلمان، در صورت مجرم شناخته شدن میلیونر چک در این پرونده، وی به تحمل دوسال زندان و پرداخت جریمه سنگین مالی محکوم خواهد شد.

وزارت حمل و نقل آلمان نیز در واکنش به این ماجرا واکنش نشان داد و اعلام کرد که رفتار راننده متخلف غیر مسئولانه بوده است.

!
!
!