جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۳۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۰
تسلا چقدر بیت‌کوین در اختیار دارد؟
۱۳:۳۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

تسلا چقدر بیت‌کوین در اختیار دارد؟

تسلا در گزارش سالانه خود اعلام کرد که ارزش دارایی بیت‌کوین این شرکت سازنده خودروهای برقی تا ۳۱ دسامبر ۹۹/ ۱ میلیارد دلار بوده است. این رقم روز دوشنبه در گزارش سالانه تسلا در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده فاش شد.

به گزارش پرشین خودرو، در این سند، شرکت تسلا گزارش داده که در سال منتهی به 31 دسامبر 2021، حدود 101‌میلیون دلار زیان کاهش ناشی از تغییرات ارزش بیت‌کوین و سود 128‌میلیون دلاری از فروش میزان معینی از بیت‌کوین را ثبت کرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت تسلا، بیت‌کوین را برای پرداخت هزینه محصولات خود طی چند ماه در سال 2021 قبول کرده بود.

طبق گزارش قبلی این شرکت، تسلا در سه ماه اول سال 2021 در مجموع 5/ 1 میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرده بود. این گزارش، تاریخ این خرید را فاش نکرده اما طی آن دوره، قیمت ارز دیجیتال بین 29هزار و 405 دلار در اوایل ژانویه و 61هزار و 177 دلار در اواسط مارس در نوسان بود.

در 31دسامبر 2021 قیمت بیت‌کوین بین 45هزار و700 تا 48هزار و 500 دلار در نوسان بود. بر اساس اطلاعات یک پایگاه داده از شرکت تجزیه و تحلیل رمزارز CoinGecko، تسلا دارای 48هزار بیت‌کوین است.

تسلا دومین دارنده بیت‌کوین در میان شرکت‌های جهان محسوب می‌شود که بزرگ‌ترین دارنده آن، سازنده نرم‌‌‌افزار هوش تجاری MicroStrategy مستقر در ویرجینیاست. بر اساس گزارش CoinGecko این شرکت بیش از 121هزار بیت‌کوین به ارزش بیش از 5‌میلیارد دلار دارد.

!
!
!