پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۲:۵۸ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
 هوای تهران در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس
۱۲:۵۸ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
اجاره خودرو

هوای تهران در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۳بهمن ماه) با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد موثر هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

به گزارش پرشین خودرو، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (۲۳ بهمن ماه) با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. حاکمیت جو آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه( ۲۳ بهمن ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) تا حدودی باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

کاهش تندی باد در طول روز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد همچنین عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) همزمان با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق را به‌ دنبال خواهد داشت.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۵ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

!
!
!