شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۵:۱۴ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
اعطای «نشان سبز» کانزومر ریپورتس به خودروهای کم‌آلاینده
۱۵:۱۴ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

اعطای «نشان سبز» کانزومر ریپورتس به خودروهای کم‌آلاینده

کانزومر ریپورتس نشان «گزینه سبز» Green Choice را به خودروهایی می دهد که کمترین گازهای گلخانه ای و آلاینده های دیگر را داشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو، در ژانویه سال 2021، کانزومر ریپورتس نظرسنجی از 2223 بزرگسال به عمل آورد که 61 درصد از پاسخ دهندگان گفتند «آلاینده های اگزوز خودرو» «خیلی یا تا حدود زیادی» در انتخاب خودرو برای خرید یا اجاره به روش لیزینگ مهم است. بر اساس تحلیل های این مؤسسه تحقیقاتی و نظرسنجی، هرچقدر میزان گازهای گلخانه ای و سایر گازهای آلاینده در خودرویی کمتر باشد، میزان صرفه جویی در هزینه های سوخت آنها هم کمتر است. به بیانی دیگر، صاحبان خودروهای برقی 60 درصد کمتر از خودروهای بنزینی صرف به حرکت در آوردن خودروهای خود می کنند.

عنوان «گزینه سبز» به 20 درصد از خودروهای بازار تعلق می گیرد که در مقایسه با 80 درصد دیگر کمترین آلایندگی را ایجاد می کنند. خودروهایی که انتخاب می شوند با آیکون برگ سبز مشخص می شوند که تصویر آن را در زیر مشاهده می کنید. این خودروها شامل شاسی بلند، ون، در انواع بنزینی، هیبریدی و برقی می شوند.

 

نشان سبز خودروهای کم آلایندهرتبه بندی خودروها از لحاظ پاک بودن یا آلایندگی کمتر، حاصل تعامل بین کانزومر ریپورتس و سازمان محافظت از محیط زیست بوده و نام پروژه ی مشترک آنها «اسمارت وی» یا SmartWay است. علامت «برگ سبز» و «گزینه سبز» به مصرف کنندگان این فرصت را می دهد که هنگام خرید خودرو، انتخاب آگاهانه تری داشته باشند.

منبع: کانزومر ریپورتس

!
!
!