جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۰۷ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
موسسه «جی.دی.پاور» قابل اتکاترین برندهای سال 2022 را منتشر کرد
۱۳:۰۷ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

موسسه «جی.دی.پاور» قابل اتکاترین برندهای سال 2022 را منتشر کرد

جی.دی.پاور که هر ساله نظرسنجی و پژوهش انجام می دهد و قابل اتکاترین برندهای خودرویی را معرفی می کند طبق روال سال های قبل لیست جدید برندهای قابل اتکا را منتشر کرد.

به گزارش پرشین خودرو، برای برخی از خریداران خودرو، ارزیابی خودروها توسط مؤسسه های نظرسنجی و تحقیقاتی اهمیت زیادی دارد.

یکی از معیارهای امتیازدهی برای رتبه بندی برندها تعداد مشکلات گزارش شده از این برندها به ازای هر 100 دستگاه خودرو است. برندهای ژاپنی و کره ای وضعیت خوبی دارند و مردم این برندهای را قابل اتکا می دانند. صدر جدول را برند لکسوس به دست آورده و امتیاز آن 81 مشکل در هر 100 خودرو است. متوسط صنعت هم 121 مشکل در هر 100 دستگاه است. سال 2021 بهترین نتیجه به دست آمده و تعداد مشکلات به ازای هر 100 دستگاه خودرو به کمترین تعداد خود در طول تاریخ صنعت خودرو رسیده است.

بعد از لکسوس، برند پورشه با 86 مشکل به ازای هر 100 دستگاه مقام دوم و کیا به 97 مشکل به ازای هر 100 خودرو مقام سوم را به دست آورده اند.

مقام چهارم از آن تویوتا با 98 و مقام بیوک با 100 مشکل به ازای هر 100 دستگاه مقام پنجم هستند.

بهترین بهبود را شرکت کره ای کیامتور به دست آورده و نسبت به سال 2020 توانسته است تعداد مشکلات به ازای هر 100 دستگاه را 35 مورد کاهش دهد. این اولین باری است که کیا از کادیلاک، آکورا و هیوندایی هم پیش افتاده است.

میتسوبیشی با 31 مورد بهبود، بعد از کیا است که بهترین بهبود سالانه را نشان داده است.

امسال سومین سال پشت سر هم است که پورشه 911 مقام دوم را در این فهرست حفظ کرده است.

در ضمن اولین سالی است که تسلا به طور رسمی وارد این رقابت شده است اما با 176 مشکل به ازای هر 100 دستگاه فعلا جایگاه خیره کننده ای به دست نیاورده است. هر چند هنوز از لحاظ جی.دی.پاور معیارهای مطالعه را کسب نکرده و نمی توان آن را با بقیه برندهای خودرویی مقایسه کرد.

همچنین جی.دی.پاور می گوید که وانت ها و شاسی بلندها واقعاً نیاز به بهبود دارند چون به ترتیب 130 و 120 اشکال به ازای هر 100 دستگاه خودرو از خود نشان می دهند.

خودروهای سوبارو از جمله فارستر، آوتبک، کراستِرک و اَسنت در 6 سال گذشته امتیاز خوبی به دست نیاورده اند و همگی پایین تر از متوسط صنعت قرار گرفته اند.

برای اندازه گیری تعداد مشکلات به ازای هر 100 دستگاه خودرو، تعدد ایرادها در سامانه های مختلف از جمله سامانه گرما-سرما، سامانه های کمک به راننده [که از سال 2022 به مطالعات اضافه شده]، لذت رانندگی، امکانات و آپشن ها، سامانه صوتی-تصویری-اینترنتی، قوای محرکه، صندلی ها و تریم داخل بررسی می شوند.

صاحبان برندهای خودرویی بعد از سه سال استفاده از خودرو در این نظرسنجی شرکت می کنند.

 

قابل اتکاترین برندهای خودرویی موسسه جی دی پاورمنابع: هات کار و گشتاور نیوز

!
!
!