جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۳۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
 ۹۱۲ دستگاه انواع خودرو امسال در قم تولید شد
۱۰:۳۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
اجاره خودرو
رییس سازمان صنعت قم:

۹۱۲ دستگاه انواع خودرو امسال در قم تولید شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان دی‌ماه، ۹۱۲ دستگاه انواع خودرو باربری و مسافربری سبک و سنگین شامل وانت، اتوبوس، مینی بوس، ون و همچنین کامیون، کامیونت و کشنده در واحدهای صنعتی فعال در این استان تولید و به بازار عرضه شد.

به گزارش پرشین خودرو، محمود سیجانی بیان کرد: بر اساس تعهد انجام شده قرار بود در زمینه ساخت وانت، اتوبوس، مینی بوس و ون امسال 500 دستگاه خودرو در قم تولید شود اما تنها طی 10 ماه سپری شده از سال، 796 دستگاه در این بخش تولید شد که نشان از تحقق بیش از 100 درصدی برنامه ریزی انجام شده دارد.

وی افزود: در زمینه ساخت کامیون، کامیونت و کشنده نیز طی مدت یاد شده 116 دستگاه خودرو در واحدهای صنعتی استان تولید شده است و این روند تا پایان سال برای تحقق هدفگذاری صورت گرفته در این بخش نیز ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان صنعت قم برای حمایت از سرمایه گذاران علاقه‌مند به فعالیت در بخش خودروسازی، ادامه داد: قم به دلیل داشتن واحدهای صنعتی فعال در بخش قطعه‌سازی و سایر تجهیزات مورد استفاده در ساخت خودرو،‌ موقعیت مطلوبی برای ایجاد صنایع خودرو سازی پیشرفته دارد.

سیجانی گفت: استقرار صنایع خودروسازی در قم، موجب شکل‌گیری واحدهای متعدد تولیدی تامین کننده قطعات و تجهیزات مورد استفاده در این صنعت می‌شود که همین مساله علاوه بر سرعت بخشیدن به توسعه اقتصادی استان، تعداد بسیار زیادی موقعیت شغلی به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به این که در برنامه‌های توسعه صنعتی استان با نگاه به استانداردهای محیط زیستی به دنبال صنایع پیشرفته هستیم، افزود: شهرک‌های صنعتی قم و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با دارا بودن زیرساخت‌های مورد نیاز و دسترسی به عمده بازارهای مصرف کشور،‌ آماده استقرار صنایع راهبردی همچون صنعت خودروسازی است.

به گزارش ایرنا، حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از 85هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود 2 هزار و 400 واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از 60 هزار نفر فرصت اشتغال ایجاد شده‌است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

!
!
!