شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۲۲ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۶
۱۳:۲۲ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۶
اجاره خودرو

سندباکس (Sandbox) چیست؟

سند باکس یکی از بازی‌های برتر کریپتویی به صورت غیرمتمرکز است که طرفداران بسیاری را داراست و ارزش این رمزارز می‌تواند به قیمت‌های بالاتری در آینده نزدیک برسد.

به گزارش پرشین خودرو، یکی از بهترین و محبوب‌ترین بازی‌های متاورس، سند باکس است؛ بازیکنان در این بازی می‌توانند ساخت، تملک و کسب درآمد از تجربه بازی خود در بلاک چین اتریوم داشته باشند. این بازی ارز دیجیتال محلی به نام SAND و چندین توکن و دارایی درون بازی به نام LAND و ASSET است.

 

 

همان‌طور که در قبل توضیح دادیم متاورس به توکن غیرقابل تعویض (NFT) و بازی‌های مبتنی بر بلاک چین می‌گویند.

 

بازی Sandbox چیست؟

به بازی‌های ساخته‌شده در شبکه بلاک چین بازی‌های کریپتو یا بلاک چینی می‌گویند.

این بازی‌ها به کاربران خود این امکان را ارائه می‌دهد تا حین بازی در کنار سرگرمی، کسب درآمد هم داشته باشند. همان‌طور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم سند باکس یک بازی ویدئویی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که به کاربران امکان ساخت، اشتراک‌گذاری و کسب درآمد از دارایی‌ها و بازی‌سازی را می‌دهد.

هدف از طراحی این بازی ایجاد تغییر در ساختار پلتفرم‌های بازی سنتی برای دو دسته از کاربران طراحی‌شده است.

دسته اول: گیمرها

دسته دوم: بازی‌ساز‌ها

 

گیمرها می‌توانند با استفاده از بازی پاداش دریافت کنند و بازی‌سازها با استفاده از فریم ورکی که طراحی‌شده است می‌توان کسب درآمد داشته باشند.

برای اینکه بتوانید درک کنید بازی سند باکس چیست و چطور کار می‌کند بهتر است با محصولات آن آشنا شوید.

 

بازی سندباکس چه محصولاتی را ارائه می‌دهد؟

این بازی سه محصول را برای کاربران خود عرضه کرده است. این محصولات در واقع ابزارهایی هستند که برای خلق تجربه‌های نوین توسط طراحان بازی، گیمرها و هنرمندان ارائه ‌شده است و برای استفاده، به زبان برنامه‌نویسی احتیاجی ندارید.

این بازی سه محصول اصلی شامل نرم‌افزار وکس ادیت (VoxEdit)، بازار سندباکس (Sandbox Marketplace) و نرم‌افزار بازی‌ساز سند باکس (Sandbox Game Maker) را داراست، که در ادامه هرکدام را به‌صورت مختصر توضیح می‌دهیم.

 

نرم‌افزار وکس ادیت

VoxEdit یک ابزار ادیت وکسل است که به طراحان بازی و هنرمندان این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های وکسل خود را برای متاورس Sandbox  طراحی کنند. درواقع وکسل به تصاویر سه‌بعدی گفته می‌شود که از انسان‌ها، حیوانات، وسایل نقلیه و... طراحی می‌شوند و در بازی سند باکس آن‌ها را بانام (Assets) می‌خوانند.

طراحان بعد از طراحی آیتم‌های خود، می‌توانند آن را با برنامه‌های ادیتور به بازار سند باکس انتقال داده و آن را با توکن بی‌همتای nft  بفروش برسانند.

در مقابل کاربران اینnft ها را خریداری می‌کنند و با آن بازی می‌کنند.

 

بازار سندباکس

Sandbox Marketplace پلتفرمی است که طراحان و بازی‌سازها طرح‌های خود را در آن به فروش می‌رسانند.

البته قبل از آن باید طراحان طرح‌های خود را درInterPlanetary File System آپلود کنند. با این کارnft ها به‌صورت غیرمتمرکز ذخیره می‌شوند و سپس برای اثبات مالکیت در بلاک چین ثبت می‌شوند. به‌ محض تمام شدن این فرایند دارایی‌ها در مارکت قرار می‌گیرند.

 

نرم‌افزار بازی‌ساز سند باکس

Sandbox Game Maker به بازی‌سازها امکان ساخت بازی‌های سه‌بعدی را می‌دهد. برای استفاده از این نرم‌افزار رایگان، به دلیل ارائه ویژوال نیازی به دانش کد نویسی ندارید.

جالب است بدانید در طراحی بازی می‌توانید از مدل‌های وکسل که توسط کاربران با VoxEdit طراحی‌شده‌اند، استفاده کنید.

 

بازی Sandbox چطور کار می‌کند؟

وقتی وارد پلتفرم بازی می‌شویم با مفاهیمی چون دارایی (ASSET)، زمین (LAND)، الماس (GEM) و کاتالیزور (CATALYST) مواجه می‌شویم و رمز ارز SAND توکن اصلی این بازی که می‌توانید آن را بخرید و از طریق استیکینگ یا سپرده‌گذاری آن پاداش کسب کنید.

 

ASSET یا دارایی بازی سندباکس چیست؟

ASSET به دارایی‌های که در بازار nft  سند باکس به فروش می‌رسد، می‌گویند. همان‌طور که توضیح دادیم دارایی‌ها آیتم‌هایی هستند که محتوای بازی را خلق می‌کنند. شما می‌توانید دارایی‌ها را جمع‌آوری، معامله و از آن کسب درآمد کنید.

 

آشنایی با رمز ارز SAND

توکن SAND در سال 2020 در صرافی بایننس عرضه شد. این ارز ERC-20 مبتنی بر شبکه اتریوم است.

توکن SAND در بازی Sandbox  کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه تعدادی از آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

 

کاربرد در بازی

گیمرها می‌تواند با استفاده از توکن  sand آواتار، کاراکتر، تجهیزات و ... خریداری کنند.

همچنین هنرمندان برای آپلود دارایی در بازار و خرید الماس برای تعیین میزان کمیابی دارایی خود باید SAND بپردازند.

 

حاکمیت

دارندگان رمز ارز سند می‌توانند برای مشارکت در تصمیمات حاکمیتی در پلتفرم، تصمیم‌گیری کنند خود در رأی‌گیری شرکت کنند یا حق رأی را به بازیکن‌های منتخب واگذار کنند.

 

استیکینگ

با سپرده‌گذاری ارز سند، می‌تواند الماس‌ و کاتالیزور به دست آورید.

 

توکن SAND را از کجا بخریم؟

برای خرید رمز ارز سند می‌توانید از قسمت داشبورد سایت رسمی این ارز، آن را خریداری کنید و یا از صرافی‌های معتبر مثل کوینکس می‌توانید آن را دریافت نمایید.برای آموزش کسب درآمد از کوینکس به سایت کوینکس فارسی مراجعه کنید.

 

بهترین کیف پول برای نگهداری رمز ارز بازی Sandbox چیست؟

برای نگه‌داری رمز ارز SAND می‌توانید از کیف پول‌های متامسک (MetaMask)، بیسکی (Bitski) و ونلی (Venly) استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کیف پول‌های اتریومی مانند کیف پول‌های سخت‌افزاری ترزور، KeepKey و لجر نانو و کیف پول‌های نرم‌افزاری اتمیک ولت، اکسدوس (Exodus)، جکس (Jaxx)، متامسک، تراست ولت و مای اتر ولت (MyEtherWallet) استفاده کنید.

 

جمع‌بندی

همانطور که توضیح دادبم سند باکس یکی از بازی‌های برتر کریپتویی به صورت غیرمتمرکز است که طرفداران بسیاری را داراست و ارزش این رمزارز می‌تواند به قیمت‌های بالاتری در آینده نزدیک برسد.

!
!
!