جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۴۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
دومین خودرو از سری جدید «اوشن» در راه بازار خودرو
۱۱:۴۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
اجاره خودرو
/اختصاصی/ ثبت نخستین تصاویر از بی‌ وای‌ دی برقی جدید؛

دومین خودرو از سری جدید «اوشن» در راه بازار خودرو

به تازگی تصاویر جاسوسی از یک خودروی استتار شده بی وای دی ثبت شده است که نشان می‌دهد این شرکت دومین خودرو از سری اوشن را پس از دلفین راهی بازار خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، سری اوشن بی وای دی مجموعه ای از خودروهای جدید این خودروساز چینی است که با هدف جدب مخاطبان جوان با خودرویی به نام بی وای دی دلفین معرفی شد.

اوشن که اواخر سال گذشته به بازار عرضه شد، خودرویی هاچبک با طراحی جالب توجه و اسپرت به شمار می‌رفت که در مدل پایه 95 اسب بخار قدرت و 301 کیلومتر برد داشت.نسخه برتر دلفین اما با توان 177 اسب بخار و قدرت پیمایش 401 کیلومتری قابل سفارش است.

 

اوشنتصاویر جاسوسی جدید نشان می دهد که بی وای دی یک سدان جدید از این سری را به زودی راهی بازار خواهد کرد.

 

سدان بی وای دی سیل


این سدان جدید سایز متوسط که قرار است تا در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به بازار عرضه شود از یک طراحی سنتی با کاپوت ساده و صندوق بلتدتر برخوردار است.

در اصل باید گفت که سدان بی وای دی Seal نسخه تولیدی از طرح تحقیقاتی بی وای دی اوشن ایکس است که در سپتامبر سال 2021 رونمایی شده بود.

 

پلتفرم بی وای دیبر اساس اطلاعات موجود، سدان بی وای دی Seal در دو نسخه تک موتوره و دوموتوره راهی بازار خواهد شد. حداکثر برد 1000 کیلومتر، 5 دقیقه شارژ برای 150 کیلومتر پیمایش و 0 تا 100 در 2.9 ثانیه برای نسخه دو موتوره اطلاعاتی است که در زمان معرفی این پلتفرم جدید اعلام شده بود.

 

بی وای دیسدان بی وای دی Seal بر پایه پلتفرم BYD 'e-platform 3.0' تولید می‌شود که جدیدترین پلتفرم برای خودروهای برقی است.

در این پلتفرم باتری ها در ساختار قاب خودرو ادغام شده که بنابه گفته بی وای دی نه تنها استحکام بیشتری برای خودرو ایجاد می کند بلکه فضای بیشتری نیز در داخل کابین فراهم خواهد کرد.

 

بی وای دیاین خودرو به خوبی استتار شده اما می توان دید که از یک سقف بزرگ شیشه ای و صندلی های جلوی اسپرت برخوردار است.

بی وای دی از جمله برترین خودروسازان چینی در بازار جهانی است که در ایران نیز محصولات آن با نمایندگی کارمانیا عرضه شده بود.این برند پس از اعمال تحریم های صنعت خودرو ناگزیر به ترک ایران شد اما از سال گذشته و با قوت گرفتن رفع تحریم های صنعت خودروی ایران، اخبار و تصاویری از حضور مجدد این برند با خودروی تانگ در ایران منتشر شده است.

کارمانیا البته یک خودروی برقی دیگر در سال گذشته معرفی کرده بود که ek1 نام داشت اما بعید است تا به مرحله تولید انبوه برسد به خصوص اگر بی وای دی مجددا به ایران بازگردد.

به هر حال باید منتظر ماند و دید نتیجه مذاکرات برجام و تحریم های صنعت خودروی ایران چه خواهد شد.

 

خبرنگار: فرشید آصفی

 

!
!
!