پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۲:۱۲ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
قیمت بنزین در بازار آمریکا چقدر است؟
۱۲:۱۲ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۸
اجاره خودرو

قیمت بنزین در بازار آمریکا چقدر است؟

رانندگان خودروهای شخصی در آمریکا خود را برای افزایش قیمت بنزین آماده می کنند، اختلاف بین روسیه و اوکراین هم در چنین موقعیتی مزید بر علت شده است.

به گزارش پرشین خودرو، دان دیکر بنیانگذار انرژی ورد در مصاحبه با یاهو فایننس گفته است: «به محض آن که قیمت نفت به 100 دلار برسد قیمت بنزین هم به گالنی 5 دلار خواهد رسید و پیش بینی ما این است که بنزین به 6.50 یا 7 دلار به ازای هر گالن هم خواهد رسید. [حدوداً لیتری 1 دلار و 70 تا 80 سنت و با دلار 27 هزار تومان یعنی لیتری 48 هزار تومان]. فعلا قیمت نفت 150 دلاری را فراموش کنید چون معلوم نیست چه زمانی به این قیمت خواهد رسید.»

اما قیمت کنونی بنزین در آمریکا حدود 3.5 دلار به ازای هر گالن است که حدود لیتری 97 سنت است.

قیمت نفت این روزها به دلایل تنش های جغرافیایی-سیاسی به ویژه بین روسیه و اوکراین افزایش یافته است.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در ماه گذشته با 13 درصد رشد به 94 دلار در هر بشکه رسیده است. روسیه روزانه 10 میلیون بشکه نفت تولید می کند که حدود 10 درصد مصرف و تقاضای جهانی است. هر گونه لطمه به این ظرفیت می تواند به عرضه و تقاضای نفت جهانی آسیب وارد آورد و قیمت را دچار نوسان شدید کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده برای هفتمین هفته پشت سر هم قیمت بنزین در بازار آمریکا روند افزایشی داشته است. متوسط افزایش قیمت بنزین در سطح ملی در آمریکا در طول یک ماه گذشته 16.5‌ و در طول یک سال گذشته 97.2 سنت افزایش داشته است.

در صورت فروکش کردن تنش ها در روسیه و اوکراین، تنها دلیل نوسان قیمت بنزین در بازار نوسانات فصلی خواهد بود.

!
!
!