جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۵۲ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
چطور از شر باطری خراب شده ماشینمان خلاص شویم؟
۱۴:۵۲ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۹
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

چطور از شر باطری خراب شده ماشینمان خلاص شویم؟

باتری‌های فرسوده یا خراب، جزو زباله‌هایی محسوب می شوند که امکان بازیافت و ورود مجدد به چرخه‌ی صنعت را دارند. زباله هایی که اگر دور ریخته شوند، علاوه بر اینکه به محیط زیست آسیب می رسانند، نوعی سرمایه و ماده اولیه با ارزش هستند که از بین می روند. این یعنی باتری خراب ماشین ما زباله نیست و می تواند به پول تبدیل شود!

به گزارش پرشین خودرو، اگر دوست دارید بدانید چطور میشود از شر باطری خراب شده ماشین خلاص شد و آن را به پول تبدیل کرد، پیشنهاد میکنیم در ادامهی این مطلب با ما همراه باشید. چون قرار است یک روش عالی برای تبدیل ضایعات باطری ماشین به شما معرفی کنیم.

 

با ضایعات باطری ماشین بیشتر آشنا شویم

باطری خودرو تأمینکنندهی انرژی ماشین است. وظیفهی باطری ماشین تأمین انرژی سیستمهای برقی ماشین در شرایط روشن یا خاموش بودن پیشرانه و انرژی الکتریکی مورد نیاز برای استارت زدن، لامپها، استفاده از رادیو، بالابر شیشه و سایر قطعات الکتریکی خودرو است. زمانی که یک باتری کارایی خود را از دست میدهد، باتری فرسوده یا باتری خراب محسوب میشود. به ضایعاتی که از این باتری خراب بازیابی میشود و مجدداً به چرخهی صنعت بر میگردد، ضایعات باتری ماشین گفته میشود.

 

سرب داخل ضایعات باتری خودرو قابل استفاده است. به همین دلیل شرکتهای تولیدکننده باطری خودرو، باطریهای خراب را جمع آوری میکنند. سپس با طی مراحل مختلف سرب داخل آنها را بازیافت و وارد چرخهی تولید باطریهای جدید میکنند. مراکز درمانی، کارخانجات صنعتی و تعمیرگاههای خودرو از بزرگترین فروشندگان ضایعات باتری ماشین هستند.

 

قیمت ضایعات باطری ماشین

همانطور که پیشتر گفتیم، در گذشته باطریهای فرسوده دور ریخته میشدند و چون امکان بازیافت مجدد آنها وجود نداشت، در طبیعت رها میشدند و بهعنوان زبالههای اسیدی به جان طبیعت و حیوانات میافتادند. ولی کم کم سازمانهای حمایت از محیط زیست و شرکتهای تولید کننده باتری خودرو دست بهدست هم شدند و این ضایعات صنعتی وارد چرخه صنعت و بازیافت شد.

 

در حال حاضر شرکتهای تولیدکننده باطری ماشین، باتریهای خراب و فرسوده را با قیمت مناسب جمع آوری میکنند. حدود 40 درصد ساختار ضایعات باطری ماشین از سرب و سایر فلزات ارزشمند و سنگین تشکیل شده است. به همین دلیل، با توجه به قیمت بالای این فلزات در بازار، فروش باطری فرسوده به یک روش درآمدزایی تبدیل شده است و قیمت ضایعات باطری ماشین هم مانند سایر فلزات گران بها به‌صورت روزانه تعیین میشود. از زمان آغاز این طرح تا به امروز، دیگر هیچکس یک باطری فرسوده را دور نمیاندازد!

 

باطری خراب شده ماشینمان

 

فروش ضایعات باطری ماشین؛ بهترین روش خلاص شدن از شر باتریهای خراب

برای همه باطریها اعم از باتری ماشین، باطری موتورسیکلت، باطری یو پی اس یا باطری لیفتراک، یک عمر مفید تعریف شده است. عمر مفید، یعنی مدت زمانی که طی آن یک باتری عملکرد خوب و قبل قبولی دارد. وقتی این عمر به مفید به پایان برسد، باطری ماشین دیگر قابل استفاده نیست و بهعنوان باطری فرسوده، خرید و فروش میشود. پس میتوانید ضایعات باطری ماشین خود را به قیمت بفروشید و برای همیشه از شر آن خلاص شوید!

 

همانطور که در بخش قیمت ضایعات باطری ماشین گفتیم، دلیل اصلی قابل بازیافت و قابل فروش بودن باطریهای فرسوده، سرب یا سایر فلزات گران قیمت داخل ضایعات باطری خودرو است؛ فلزاتی که بازیابی شده و به چرخهی صنعت برمی گردند. با توجه به نوع باطری و مقدار فلز سرب داخل آن، قیمت ضایعات باطری ماشین در بازار متفاوت است. یعنی شرکتهای مختلفی که این ضایعات را خریداری میکنند، مانند باتری آنلاین، قیمت خریدهای خود را ارائه میکنند.

 

چطور ضایعات باطری ماشین را به قیمت بفروشیم؟

قیمت فروش ضایعات باطری ماشین در همه مراکز خرید و فروش ضایعات، یکسان نیست؛ این قیمت روزانه در حال تغییر است. البته ممکن است بپرسید دلیل این نوسان قیمت روزانه چیست؟

 

در پاسخ باید تأکید کنیم که ضایعات باطری ماشین از جنس فلز هستند و قیمت فلزات در بازار ایران، تحتتاثیر نرخ تورم جهانی، نرخ ارز، شرایط بازار داخلی و قیمت جهانی سرب بهصورت روزانه تغییر میکند. در نتیجه قیمت خرید و فروش ضایعات باطری ماشین هم روزانه تغییر میکند!

 

البته در ابعاد کوچکتر، وزن فلزاتی که در یک باتری به کار رفته، عامل مهمی است که باعث تغییرات قیمت ضایعات انواع باطری میشود. بنابراین اگر بخواهیم باتری فرسوده خود را به قیمت بفروشیم، باید بدانیم وزن فلزات داخل آن چقدر است. ضایعات باتری ماشین معمولاً شامل فلزات سرب، قلع و آنتیموان است. در بین این فلزات، سرب از نظر وزنی سنگینترین فلز است. سرب همچنین به قیمت بالاتری خریداری میشود.

 

با توجه به اینکه قیمت ضایعات باطری ماشین ما براساس وزن آن مشخص میشود، هرچقدر مقدار سرب داخل این ضایعات بیشتر باشد، وزن ضایعات بالاتر رفته و شرکتهای خریدار ضایعات باطری ماشین مبلغ بیشتری به ما پرداخت میکنند.

 

باطری خراب شده ماشینمان

 

نحوه تشخیص فرسوده شدن باطری ماشین

اما از کجا بفهمیم که باطری ماشین ما خراب شده و باید به فکر اسقاط و فروش آن باشیم؟ خراب شدن باتری علائم و نشانه‌هایی دارد که در ادامه آنها را توضیح میدهیم.

 

1- یکی از مهم‌ترین علائمی که نشان دهنده خرابی باتری ماشین است، روشن نشدن ماشین با استارت زدن‌های مکرر است.

 

2- تمام شدن طول عمر مفید باتری، علامت دیگری است که نشان میدهد مدت زیادی از عمر باتری خودروی ما گذشته و باید تعویض شود.

 

3- رنگ نشانگر باتری، نشان دهنده وضعیت سلامت باتری است. اگر رنگ نشانگر سلامت باتری به سمت زرد یا قرمز متمایل شود، نشان دهنده فرسوده شدن باتری و کاهش عملکرد آن است.

 

4- یکی دیگر از علائم خرابی باتری خودرو، تغییر شکل ظاهری آن است. اگر ظاهر باتری دچار تغییرات غیر عادی شد، احتمالاً فرسوده شده است.

 

بهترین مرکز فروش اینترنتی ضایعات باطری ماشین

شرکتهای مختلفی در زمینه خرید و فروش ضایعات باطری ماشین فعالیت میکنند و هر شرکت پیشنهاد قیمت خاص خود را دارد. اگر میخواهید باطری فرسوده خودروی خود را به بهترین قیمت بفروشید، پیشنهاد ما باتری آنلاین است.

 

باتری آنلاین، بهترین و معتبرترین فروشگاه اینترنتی خرید و فروش انواع باتری خودرو و انواع باطری فرسوده است؛ فقط کافیست به نشانی https://batrionline.com مراجعه کنید. برای خدمات خرید و دریافت باتری در محل، سفارش باطری و تعویض باتری ماشین در محل با ارسال رایگان، تست باطری و تست دینام خودرو می‌توانید به این مجموعه اعتماد کنید.

 

!
!
!