دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۹:۲۷ | ۱۴۰۰/۱۲/۰۳
خودرو تیگو8 پرو انتخاب مناسبی برای خرید است؟
۱۹:۲۷ | ۱۴۰۰/۱۲/۰۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

خودرو تیگو8 پرو انتخاب مناسبی برای خرید است؟

این روزها با رونمایی و اعلام قیمت خودروی تیگو8 پرو به عنوان اولین و لوکس ترین محصول برند جدید مدیران خودرو ( فونیکس ) با جنجال زیادی روبرو شدیم و بحث های گسترده بر سر قیمت این محصول شکل گرفت.

به گزارش پرشین خودرو، برای اینکه در خصوص قیمت این خودرو قضاوت کنیم باید بررسی در بازار خودروی کشور و نمونه های وارداتی کارکرده داشته باشیم .

انصافا قیمت خودرو در ایران در مقایسه با بازارهای جهانی بسیار بالاست و این در مورد خودروهای ایرانی ، چینی صدق می کند و نمونه های وارداتی هم به دلیل محدودیت عرضه با قیمت های غیر منطقی عرضه می گردند .

اگر بخواهیم در رنج قیمت یک میلیارد و هفتصد تا هشتصد تومان در بازار خودروی ایران بررسی کنیم به خودروهای وارداتی دست دوم برمی خوریم ( با فرض قیمت موجود تیگو8 پرو که یک میلیارد و هفتصد و پنجاه ) بر مبنای قیمت اعلامی با گزینه های وارداتی روبرو می شوید .

مثلا هیوندای توسان 2017 کم کار – سانتافه 2016 – کیا اپتیما 2016-2017 ، بنز سی 200 مدل 2011 و اوت لندر میتسوبیشی 2016 و حتی یک لکسوس آر ایکس 350 مدل 2010 بالای دو میلیارد قیمت دارد و یا یک تویوتا پرادو نسل اول مدل 2009 نیز با حدود قیمتی 2 میلیارد و ... خودروهایی که برخی با عمری بیش از یک دهه در مدل های لوکس تر از تیگو8 و در مدل های هم سطح با عمری در حدود 5 سال یا بیش تر عرضه می گردند و قطعا فاقد آپشن کلیدی تیگو8 که شرکت سازنده روی آن تبلیغات ویژه و گسترده ای نمود ( سیستم ADAS یعنی سیستمهای مدرن همیار راننده برای رانندگی ایمن و لذت بخش ) هستند.

خودروهایی که قطعا نیاز آنها به قطعات یدکی و مصرفی بیشتر شده و تقریبا تمام آنها از گارانتی خارج شده و تامین قطعات آنها به دلیل تحریم ها به سختی و با قیمت بسیار بالا صورت می گیرد. در سوی دیگر شما خودرویی دارید به نام تیگو8 پرو که تمام امکانات ایمنی و رفاهی خودروهای وارداتی را در کنار سطح پیشرفته تری از امکانات دارند که هیچ کدام از رقبا ندارند .

از سوی دیگر تیگو8 پرو دارای گارانتی 7 سال یا 200 هزار کیلومتر است که در میان خودروهای موجود خاص و بی رقیب می باشد .

شرکت سازنده از گارانتی 7 سال یا 200 هزار کیلومتر نیز فراتر رفته و 10 بار تا 5 سال نیز تمام سرویس ها را رایگان برای خودرو در نظر می گیرد . تا کیفیت و اطمینان خود را به موفق ترین و پر فروش ترین خودروی تولید برند چری در بازارهای جهانی نشان دهد .

اما روی دیگر ماجرا نیز هست . تیگو8 پرو یک خودروی چینی است که به لحاظ برند با رقبای خود فاصله دارد و هنوز هم تصورات منفی نسبت به خودروهای چینی وجود دارد گرچه نسبت به گذشته این تصورات بهبود فراوان یافته و امروز خرید خودروهای نیمه لوکس چینی برای مردم قابل قبول است به طور مثال پیشتاز ورود چینی ها به بازار لوکس تیگو7 بود که امروز به راحتی و با طرفدار بسیار با قیمتی بیش از یک میلیارد به فروش می رود .

تیگو8 پرو خودرویی مطلوب و مناسب است که می تواند در بازار ایران با توجه به وضعیت خودروهای وارداتی خوش آتیه باشد اما در عین حال با چالش های بسیاری نیز روبرو است . باید این خودرو مورد استفاده مشتریان قرار گیرد و قطعا تجربه استفاده آنها می تواند تاثیرگذار باشد و چهره واقعی و ارزش این محصول را در بازار نشان دهد.

برچسب ها:
خودرو تیگو8 پرو
!
!
!