جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۲۴ | ۱۴۰۰/۱۲/۰۴
مطالبات سر رسید شده قطعه سازان از 15000 میلیارد تومان فراتر رفت
۱۴:۲۴ | ۱۴۰۰/۱۲/۰۴
اجاره خودرو
در نامه انجمن همگن قطعه سازان تهران به ایران خودرو و سایپا؛

مطالبات سر رسید شده قطعه سازان از 15000 میلیارد تومان فراتر رفت

انجمن همگن قطعه سازان استان تهران در نامه ای به مدیران عامل ایران خودرو و سایپا اعلام كرد: مطالبات سررسید شده از دو شرکت، از 15 هزار میلیارد تومان فراتر رفته، ضمن اینکه در تسهیلات خرید دین با زنجیره تامین نیز همکاری های لازم از سوی بانک ها صورت نگرفته است.

به گزارش پرشین خودرو، در این نامه که با امضای امیرحسین جلالی نایب رییس انجمن مذکور منتشر شده است، با اشاره به اینکه روزهای پایانی سال هزینه شرکت ها به اوج می رسد، آمده است: تعدیل قیمت بسیاری از قراردادها هنوز به روز رسانی نشده است.

در این نامه با توجه به اینکه برنامه زمان بندی در خصوص پرداخت مطالبات ترتیب داده نشده، اضافه شده است: تاخیر در تامین و تدارک مواد اولیه، دیون پیمانکاران و دستمزد کارکنان موجبات نگرانی سازندگان را از کمبود نقدینگی فراهم کرده است.

همچنین این احتمال داده شده است که این موضوع برنامه های افزایش تولید و حتی ادامه روند فعلی را در سال آینده با اختلال روبرو می کند.

در پایان این نامه از دو خودروسازی مورد خطاب خود درخواست شده تا هر چه زودتر دستورات مقتضی در زمینه این موضوع را صادر کنند تا در ادامه آن زنجیره تامین بتواند بیش از پیش برای تحقق اهداف بلند شرکت های ایران خودرو و سایپا تاثیر گذار باشد.

!
!
!