پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۶:۱۹ | ۱۴۰۰/۱۲/۰۹
دعوت از مدیران عامل خودروسازی برای حضور در کمیسیون صنایع
۱۶:۱۹ | ۱۴۰۰/۱۲/۰۹
اجاره خودرو
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:

دعوت از مدیران عامل خودروسازی برای حضور در کمیسیون صنایع

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی، مدیران عامل شركت های خودروسازی را به كمیسیون صنایع و معادن مجلس دعوت خواهیم كرد تا درباه برنامه های آتی خود، صحبت كنند.

به گزارش پرشین خودرو، عزت الله اکبری تالارپشتی، با بیان این مطلب و با بیان اینكه قوای سه گانه حمایت همه جانبه از صنعت خودرو دارد و این امر در مورد تمام صنایع و تولیدات كشور صدق می كند، اظهار داشت: قرار است برنامه های آتی خودروسازان در كمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی در حاشیه نشست با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و با تاكید بر اینكه قرار است مدیران جدید شركت های خودروسازی برنامه جامعی تدوین كنند تا در راستای آن سطح نارضایتی مردم از خودروهای وطنی كاهش پیدا كند و در نهایت حل شود، تصریح کرد: سایپا یكی از شركت های قدیمی است كه از نظر نیروی انسانی و توان مهندسی وضعیت بسیار خوبی دارد، منتهی ضرورت دارد كه سیستم مدیریتی اعمال شود تا اثر آن در كمیت و كیفیت خودروهای كه به مردم ارایه می شود، مشهود و مشخص باشد.

اکبری تالارپشتی با بیان اینكه شركت های خودروساز دنیا، تمام سعی خود را می كنند كه از نظر قیمت، كیفیت و كمیت نظر مشتریان خود را جلب كنند، متذکر شد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود خواستار حمایت از تولیدكنندگان داخلی شده اند و همچنین از مردم عزیز خواسته اند كه خرید كالای ایرانی را در اولویت خود قرار دهند، از همین رو این انتظار وجود دارد كه تولیدكنندگان ارزش و جایگاه این حمایت را بدانند و برای تولید كیفی تمام تلاش خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی بین سه قوه اجرایی، مقننه و قضاییه در حمایت از تولید داخل وجود دارد، این امر یك فرصت بسیار مناسب است تا تولیدكنندگان از تمام ظرفیت علمی و مهندسی خود استفاده كنند كه كالای خوب و با كیفیت به دست مردم برسد. خودروسازان نیز در این حوزه وظیفه خطیری دارند كه امیدواریم در این برهه جدید به آن توجه و خودروهای كیفی و در شان مردم وارد بازار شود.

اکبری تالارپشتی اضافه كرد: خودروسازان بایستی ارزش حمایت ها را بدانند و برای تولید خودرو، از هیچ كوششی فروگذار نباشند؛ ایمان دارم با نیروی انسانی موجود، مدیریت درست و فارغ از حاشیه ها می تواند نواقص موجود در صنعت خودرو را برطرف كرد.

وی در ادامه سخنانش به موضوع صادرات پرداخت و از شركت های خودروسازی خواست كه با توجه مضاعف به افزایش تولید خودرو در راستای صادرات خودرو به كشورهای همسایه كه ازموضوعات محوری دولت سیزدهم است، اقدام های لازم صورت گیرد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه همكاری و ارتباط بین المللی با شركت ها و قطعه سازان خارجی امری مهم است، گفت: خاطرنشان تولید خودرو بر پایه صادرات باشد، كیفیت محصولات ارتقاء پیدا خواهد كرد؛ امیدوارم مدیران خودروسازی به نكته عنوان شده توجه و محصولاتی را تولید كنند كه فناور پایه باشد.

!
!
!