جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۰:۳۰ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۰
روند كاهشی خودروهای كف پاركینگ سایپا آغاز شد
۰۰:۳۰ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۰
اجاره خودرو
افزایش 25 درصدی تولید محصولات سایپا در سال آینده؛

روند كاهشی خودروهای كف پاركینگ سایپا آغاز شد

گروه سایپا در دوره جدید مدیریتی، تكمیل خودروهای ناقص و استراتژی‌ تولید اقتصادی را در اولویت كاری خود قرار داده و در این خصوص قرار است به گونه ای عمل کند كه سال آینده شاهد افزایش 25 درصدی تولید خودرو باشیم.

به گزارش پرشین خودرو، گروه خودروسازی سایپا در راستای كاهش تعهدات معوق شده و تكمیل كاری محصولاتی كه كف پاركینگ این مجموعه قرار گرفته است، برنامه جامعی و عملیاتی تدوین كرده است، از اینرو از 23 دی ماه تاکنون 50 هزار دستگاه خودرو فاکتور و 39 هزار دستگاه خودرو دیگر تحویل مشتریان شده است که در مقایسه با میانگین 10 ماه گذشته این میزان در ماه جاری 19 درصد افزایش داشته است.

از آنجا كه یكی از موضوعاتی كه وزیر صمت از مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا خواسته تجاری سازی خودروهای ناقص است، این مجموعه در راستای جلوگیری از جایگزین شدن مجدد خودرو های ناقص به موجودی کف پارکینگ که علاوه بر غیر اقتصادی بودن، باعث افت کیفیت نیز می شود، افزایش عبور مستقیم را در دستورکار خود قرار داده كه طی این مدت شاهد بهبود صددرصد در تجاری سازی خودروها هستیم.

باید یادآور شد كه اولویت دهی به تكمیل‌كاری خودروهای ناقص و خالی كردن پاركینگ‌ها در ماه‌های پایانی سال ضمن اینكه تعهد خودروسازان به نهادهای نظارتی بوده است، اقدامی متعارف برای كاهش هزینه های مرتبط سال و پاسخ به تقاضای بیشتر مشتریان برای خودرو در ایام تعطیلات نوروز است.

با شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن بحران جهانی کمبود تراشه، صنعت خودرو دنیا دچار چالش جدی شد، به نحوی كه تولید جهانی خودرو طی دو سال گذشته 19 درصد كاهش داشته است. از اینرو عدم تحویل ACU توسط تولیدکننده داخلی و عدم پیگیری مجدد از آنها و همچنین ایجاد مانع جهت ارتباط مستقیم شرکت تیبا تریدینگ با تأمین کنندگان خارجی سبب شد كه تولید خودرو در سایپا با مشكلاتی مواجه شود.

در این میان گروه خودروسازی سایپا در راستای آرامش بخشی به بازار خودرو و تامین رضایت مشتریان قصد دارد با پیگیری تولید اقتصادی دو محصول شاهین و كوییك، افزایش تولید خودرو را دنبال كند. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته میزان تولید خودرو در سال 1401 بیش از 25 درصد افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، در راستای هدف گذاری تولید اقتصادی در مجموعه سایپا، تولید محصول تیبا و ساینا با در نظر گرفتن حدود روزانه 200 دستگاه کاهش پیدا كرده که با توجه به زیان حدود 75 میلیون تومانی این محصولات از تحمیل 530 میلیارد تومان زیان جلوگیری كرده است؛ البته این میزان کاهش با در نظر گرفتن پوشش تعهدات به مشتریان است.

پیگیری تولید اقتصادی، در لبیک به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر بهبود کیفیت و افزایش رضایت مشتری، است. در این مسیر تمرکز بر تکمیل‌کاری خودروهای ناقص و تحویل آن به مشتریان به عنوان اولین و مهمترین راهکار تحقق این استراتژی است.

!
!
!