پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۳۴ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
مشکل کاپوتاژ کمپرهای پلاک زرد حل شد
۱۴:۳۴ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
اجاره خودرو
با تلاش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛

مشکل کاپوتاژ کمپرهای پلاک زرد حل شد

با پیگیری های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، مشکل دریافت پروانه خروج موقت بین المللی (کاپوتاژ) اتو کمپرهای عمومی حل شد.

به گزارش پرشین خودرو، در پی مشکلات کمپرداران برای دریافت مجوز خروج موقت از کشور و دریافت مبالغ نامتعارف از سوی برخی شرکت های حمل و نقل با پیگیری کلوپ کمپینگ و کاروانینگ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران از ین پس كمپرها و كاروان‌های دارای پلاك انتظامی "ع" یا همان پلاک زرد که عضو كلوپ ملی كمپینگ و كاروانینگ کانون هستند، می‌توانند با مراجعه به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران و دریافت معرفی نامه به دفتر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی وزارت راه و گمرک، برگه خروج موقت دریافت کنند.
مالکان کمپر ها می توانند پس از دریافت مجوز خروج با مراجعه به یکی از دفاتر رسمی کانون در سراسر کشور خدمات پلاک تزانزیت، دفترچه مالکیت بین المللی خودرو و مجوز رانندگی بین المللی خود را در یک روز از دفاتر صدور کانون دریافت کنند.
پیش از این، کمپرهای پلاک عمومی با دشواری‌های زیادی در مسیر دریافت مجوز خروج موقت مواجه بودند و برای خروج از کشور مبالغ نامتعارفی را به شركت های حمل و نقل و ترابری پرداخت می کردند که با اقدام کلوپ کمپینگ و کاروانینگ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، رویه قانونی این مشکل با هماهنگی دستگاه های ذیربط برطرف شد.
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در تلاش است تا در گام های بعدی مشکلات کمپر داران در زمینه های بیمه، مجوز تغییر کاربری، معاینه فنی و ... را نیز با هماهنگی و تعامل با دستگاه های مسئول حل کند.
علاقمندان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.taci.ir و یا تماس با شماره تلفن ۰۹۶۲9 فهرست دفاتر صدور اسناد و مدارک بین المللی رانندگی و خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور را دریافت کنند.

!
!
!