پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۱۴ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
لغو دریافت 9 درصد مالیات ارزش افزوده در مناطق آزاد محصور
۱۴:۱۴ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اجاره خودرو
/اختصاصی/مدیرعامل ارس خودرودیزل خبر داد:

لغو دریافت 9 درصد مالیات ارزش افزوده در مناطق آزاد محصور

مدیرعامل شرکت ارس خودرودیزل(آمیکو) از لغو دریافت 9 درصد مالیات ارزش افزوده از فعالان مناطق آزاد خبر داد و گفت: لغو دریافت مالیات ارزش افزوده در تمام مناطق اجرا نشده و شرط و شروطی برای لغو آن در نظر گرفته شده است.

شهرام فداکار، در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، با اعلام این خبر اظهار داشت: خوشبختانه این تغییر اقدام مهمی در حفظ مزایای فعالیت های تجاری در مناطق آزاد محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: هر چند لغو این بند با شرط و شروطی انجام شده است اما باید گفت یکی از بزرگترین موانع پیش روی حفظ مزیت های اقتصادی برای فعالان مناطق آزاد برداشته شده است.

مدیرعامل آمیکو اظهار داشت: بند شش تبصره ش قانون بودجه سال 1401 از قانون بودجه برداشته شده است که طی آن مناطق آزادی که سه شرط اصلی را داشته باشند از پرداخت مالیات 9 درصدی ارزش افزوده معاف است.

وی سه پیش نیاز مناطق آزاد برای مشمول لغو مالیات ارزش افزوده شدن را تشریح کرد و گفت: نخستین شرط محصور بودن مناطق آزاد بود، دومین شرط برای معافیت از پرداخت این مالیات، داشتن تراز تجاری مثبت و سومین مورد نیز قرار داشتن در الگوی جمعیتی است.

فداکار با ابراز خوشحالی از به ثمر نشستن تلاش ها برای لغو این مصوبه، خاطرنشان کرد: لغو 9 درصد مالیات ارزش افزوده نه تنها مزایای فعالیت در مناطق تجاری را حفظ می‌کند بلکه از افزایش قیمت تمام شده محصولات تولیدی در این مناطق نیز جلوگیری خواهد کرد.

!
!
!