پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۶:۰۱ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
بار اصلی افزایش 50 درصدی تولید بر دوش قطعه سازان است / خودروسازان برای افزایش تولید با قطعه سازان هم قسم شوند
۱۶:۰۱ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اجاره خودرو
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران :

بار اصلی افزایش 50 درصدی تولید بر دوش قطعه سازان است / خودروسازان برای افزایش تولید با قطعه سازان هم قسم شوند

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بار اصلی افزایش تولید را بر دوش قطعه سازان دانست و با توجه به فرمان 8 ماده ای رئیس جمهور گفت : خودروسازان مکلف به افزایش تولید هستند و باید با تدبیر وزیر صمت و همراهی قطعه سازان در اجرای این دستورهم قسم شوند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو ، محسن صالحی نیا که در همایش زنجیره خودروسازی در افق 1401 سخن می گفت : اظهار داشت : حتی اگر صنعت خودرو کشور را صنعتی دولتی بدانیم ، این صنعت بدون پشتیبانی و همراهی زنجیره تامین به طور قطع شرایط متفاوتی را تجربه می کرد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه صنعت خودرو و قطعه سازی در میان صنایع کشور تاکید کرد : در یک بررسی منصفانه بر روی تمامی صنایع کشور، به حق صنعت خودرو و قطعه سازی از جایگاه بالایی برخوردار است .

مدیرعامل ایدرو در ادامه به تاثیر تحریم ها بر صنعت خودرو پرداخت و با اشاره اینکه این صنعت ، نخستین صنعت تحریمی در کشور است گفت: با وجود چنین شرایطی این صنعت برای توسعه کمی و کیفی نیازمند حجم بالایی از سرمایه‌گذاری و نقدینگی و کسب دانش روز است با این حال صنعت خودرو با وجود مشکلات و کاستی ها و موانع در تامین قطعات خاص و انتظارات مشتریان همچنان با وجود نواقص به جرات باید گفت از صنایع موفق در کشور است .

صالحی نیا همچنین به فرمان 8 ماده ای رئیس جمهور در خصوص افزایش 50 درصدی تولید در سال آینده ، عرضه خودرو های جدید و اقتصادی، خروج خودروی قدیمی پرداخت و تاکید کرد :به طور قطع بار اصلی افزایش 50 درصدی تولید بر دوش قطعه‌سازان است البته در این میان مباحث کلان مدیریتی ، سرمایه گذاری ، تامین مواد اولیه و مباحث مرتبط با کیفیت و ارتباطات بین‌المللی نقش زیادی دارند.

وی در ادامه به موضوع تغییر مالکیت دولتی در شرکتهای خودروساز اشاره و با توجه به سهم 6 درصدی دولت در ایران خودرو و 16 درصدی در سایپا ، افزود : انتظار می رود با توجه به تاکید رئیس جمهور در خصوص تعیین تکلیف هر چه زودتر سهام دولت در شرکتهای خودروساز هر چه سریعتر شرایط و مقدمات لازم برای خصوصی سازی این دو خودروساز بزرگ کشور فراهم شود .

رئیس سازمان گسترش همچنین از مدیران دو خودروساز بزرگ خواست که در تنظیم هدف گذاری ها برای تولید با مجموعه‌سازانی که بخش عمده‌ای از تولید را عهده‌دار هستند، تبادی نظر کنند ضمن اینکه وزارت صمت نیز در صورت نیاز، آماده همکاری با خودروسازان است.

صالحی نیا در پایان به طرح مجلس در خصوص آزادی واردات اشاره کرد و با تاکید بر اینکه این امکان لطمه‌ای بر صنعت خودروی کشور وارد نخواهد کرد ، یاد آور شد : هر اقدامی که برای باز شدن مسیر واردات انجام شود لطمه ای به این صنعت نمی زند چرا که صنعت خودروی داخلی رقابتی است و قادر به کسب سهم بالایی از تقاضا و نیازهای کشور خواهد بود.

!
!
!