پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۲:۰۷ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
ثبت رکورد سنگین‌ترین ترافیک سال ۱۴۰۰
۱۲:۰۷ | ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
اجاره خودرو

ثبت رکورد سنگین‌ترین ترافیک سال ۱۴۰۰

پایتخت ایران شب گذشته سنگین‌ترین ترافیک را با افزایش ۴۱ درصدی تردد تجربه کرد.

به گزارش پرشین خودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفتگو با برنامه صبح بخیر ایران گفت: با نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال با افزایش سفر و خرید نوروزی مواجه هستیم. تمایلی که بعد از دو سال تعطیلی در مردم شکل گرفته است و در کنارش بارندگی به صورت استاندارد در شرایط عادی ۲۵ درصد ظرفیت معابر را کاهش می‌دهد مخصوصا با آبگرفتگی‌هایی که ممکن است اتفاق بیفتد می‌تواند مزید بر علت ترافیک کلان شهر تهران شود.

وی افزود: ضعف جدی زیرساخت‌ها در حمل و نقل عمومی وجود دارد به طوری که در یک دهه اخیر تقریبا توجهی به توسعه حمل و نقل عمومی در شهر تهران نشده است و این فرسودگی سبب شده که تعداد اتوبوس‌ها کاهش پیدا کند و خرابی‌ها در واگن‌های مترو در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است و این‌ها باعث شده است تمایل مردم برای استفاده از حمل و نقل عمومی کاهش یابد و مردم استفاده از خودروی شخصی را ترجیح دهند که این دو علت باعث این گونه مشکل شهری شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: یکسری راهکار بلندمدت داریم که در شرایط فعلی کاربردی ندارد و اگر این شب‌ها بارندگی ادامه داشته باشد شاید شاهد چنین ترافیکی در شهر تهران باشیم که می‌توان با کاهش سفر‌های زاید درون شهری و استفاده از وسایل نقلیه عمومی همچون مترو و اتوبوس ترافیک را کاهش دهیم.

سیدمجتبی شفیعی افزود: حضور بیشتر عوامل راهور و حداکثر توان حمل و نقل عمومی را باید بکار گیریم و با برنامه ریزی از آبگرفتگی‌ها و رفع موانعی در شبکه جلوگیری کنیم تا روان سازی در معابر ایجاد شود.

عامل اصلی، رفتار ترافیکی مردم است که خواهش ما از همه عزیزان این است که سفرهایشان را کاهش دهند یا اگر ضرورت دارد سعی کنند همه را به ساعات پایانی شبانه روز موکول نکنند.

!
!
!