جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۳۵ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۰
نگاهی به موتور قدرتمند کامیون M2631 آمیکو
۱۰:۳۵ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

نگاهی به موتور قدرتمند کامیون M2631 آمیکو

یکی از نقاط مثبت کامیون M2631 E5 آمیکو، پیشرانه قدرتمند آن است، مجهز شدن به موتوری شش سیلندر با قدرت 400 اسب بخار و حداکثر گشتاور 1920N.m با حجم 12 لیتر مهر تائیدی بر این ادعاست.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، موتور کامیون M2631 آمیکو ساخت شرکت WEICHAI که برندی خوشنام در تولید موتورهای دیزلی می باشد، است.

موتور WP12 مجهز به سیستم سوخت رسانی مدل کامن ریل ساخت شرکت Bosch می باشد که هم بر روی کامن ریل و هم پمپ گازوئیل و همچنین ECU برند شرکت bosch نمایان است.

 

موتور کامیون M2631 آمیکو


موتور با بهره گیری از سامانه مدیریت موتور ورژن EDC17 پیشرفته، تمامی پارامترهای موثر در عملکرد موتور تحت کنترل و پایش می باشد.

توربو شارژر Borg warner وظیفه پرخورانی این موتور را عهده دار است که از کیفیت و دوام بالایی برخوردار است. روغن موتور توصیه شده برای این موتور، روغن 15w40 CJ4 می باشد.

 

موتور کامیون M2631 آمیکو


به کمک استفاده از سیستم SCR و مایع ادبلو در کنار سامانه مدیریت موتور ورژن Bosch EDC17 در راستای کنترل آلایندگی این موتور موفق به اخذ استاندارد آلایندگی +Euro 5 گشته است.

یکی از نقاط مثبت در طراحی موتور Wp12 مجزا بودن هر یک از سر سیلندرهای موتور می باشد که این موضوع در بحث هزینه های تعمیر و نگهداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سیستم پیش گرم کن الکتریکی موتور Wp12، استارت زنی را در فصول سرد تسریع می نماید.

همچنین وجود سیستم ریتاردر موتور evb با استفاده از تکنولوژی سوپاپ دود انبساطی یکی دیگر از مزیت های برتر این موتور می‌باشد این سیستم اگر بخوبی مورد استفاده قرار گیرد می تواند علاوه بر تضمین ایمنی خودرو در سراشیبی های تند موجب به حداقل رسیدن استهلاک لنت ترمز شود.

!
!
!