شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۲۸ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۲
کاهش قیمت و افزایش کیفیت قوای محرکه محصولات سایپا
۰۹:۲۸ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۲
اجاره خودرو
مدیرعامل شركت مگاموتور خبر داد:

کاهش قیمت و افزایش کیفیت قوای محرکه محصولات سایپا

مدیرعامل شركت مگاموتور از اخذ گواهینامه تائیدیه دانش بنیان برای 3 بخش موتور بهبود یافته تیبا، موتور توربو شارژ و مجموعه ترمز دیسکی مجهز به ABS شاهین، خبر داد و گفت: این اتفاق موجب كاهش قیمت و افزایش كیفیت قوای محركه محصولات گروه خودروسازی سایپا خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، عباس شهریاری، با بیان این مطلب درباره اینكه شركت مگاموتور در سه بخش با همت مهندسان داخلی خود توانسته است، دانش بنیان شود و این امر بر كیفیت و قیمت محصولات اثر می گذارد، اظهارداشت: با ارزیابی کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شركت مگاموتور موفق به اخذ گواهی تائیدیه شركت دانش بنیان شد.

وی با بیان اینكه شرایط بسیار سختگیرانه برای اعطای مجوز دانش بنیان به شركت های بزرگ مانند مگاتور، وجود دارد، افزود: دانش بنیان شدن مجموعه های تولیدی و صنعتی در 3 سطح درجه بندی شده است كه در بهترین حالت، شركت دانش بنیان شده می تواند از مزیت های چون معافیت از مالیات، تخفیف در تعرفه گمركی برای واردات قطعات، دریافت تسهیلات با نرخ سود 8 درصد و ثبت به عنوان مجموعه دانش بنیان در سایت معاونت علمی ریاست جمهوری برخوردار شود.

مدیرعامل شركت مگاموتور با تاكید بر اینكه دانش بنیان شدن یك مجموعه صنعتی بسیار ارزشمند است، گفت: سخت گیری در این حوزه به خصوص در مورد شركت های بزرگ بسیار زیاد است ولی با همت كارشناسان و مهندسان مجموعه مگاموتور موفق شدیم در سه بخش موتور بهبود یافته تیبا، موتور توربو شارژ و مجموعه ترمز دیسکی مجهز به ABS شاهین گواهینامه تائیدیه دانش بنیان دریافت كنیم.

وی با بیان اینكه شركت های كه طبق چارچوب خاص دارای یك تكنولوژی خاص باشند، آن شركت دانش بنیان خواهد شد، تصریح كرد: در حال حاضر شركت مگاموتور در سه بخش یاد شده، موفق به اخذ گرید سه شده و تمام تلاش بر این است كه تا اردیبهشت ماه گرید یك حاصل شود، در چنین شرایطی می توان از تمام تسهیلات عنوان شده بهره مند شد.

شهریاری گفت: شركت مگاموتور اولین شركت تولیدی قوای محركه در ایران است كه توانست دانش بنیان شود، لذا برای سال پیش رو در نظر داریم كه در مورد سایر محصولات مانند گیربكس خودرو شاهین به سمت دانش بنیان شدن حركت كنیم.

شرکت مگاموتور با طراحی و تولید قوای محرکه محصولات جدید گروه سایپا توانسته است ضمن برآورده سازی نیازمندی های گروه سایپا، موفق به تولید محصولات مطابق با الزامات و استانداردهای روز قوای محرکه با توان و دانش متخصصان داخلی وکاهش وابستگی به خارج از کشور شود؛ دراین میان ارتقاء سطح دانش بنیانی برای کلیه محصولات و طرح های توسعه ای در دستور کار قرار گرفته است.

!
!
!