شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۱۴ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۴
 تشکیل جلسه "شورای‌عالی ایمنی حمل‌ونقل کشور" پس از ۸ سال
۱۱:۱۴ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۴
اجاره خودرو

تشکیل جلسه "شورای‌عالی ایمنی حمل‌ونقل کشور" پس از ۸ سال

رئیس پلیس راهور از تشکیل جلسه "شورای‌عالی ایمنی حمل‌ونقل کشور" بعد از هشت سال با حضور رئیس‌جمهور خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، سردار سید کمال هادیانفر صبح امروز در رزمایش نوروزی پلیس راهور با اشاره به تشکیل نخستین جلسه "شورای‌عالی ایمنی حمل‌ونقل کشور" بعد از هشت سال با حضور رئیس جمهور و وزرای مربوطه، اظهار کرد: توجه دولت هم در برنامه هفتم توسعه، هم برنامه سال آتی و هم نوروز 1401 به حوزه ایمنی و امنیت معطوف شده است.

رئیس پلیس راهور افزود: توجه دولتمردان و مسئولان حوزه ایمنی و امنیت می‌تواند بخش عمده‌‌ای از مشکلات را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه "به‌دنبال مدیریت ترافیک، تسهیل و ایمنی در ترددها و خدمت‌رسانی به مردم هستیم"، تصریح کرد: در سال 99، بیش از یک‌هزار و 600 نفر در سوانح رانندگی کمتر کشته شده‌اند و 61 هزار نفر نیز کاهش مجروح داشتیم، بر اساس آمارهای ارائه‌شده توسط سازمان پزشکی قانونی همچنین تقریباً شاخص‌های WHO را نیز در سال 99 اثربخش کردیم و از 23 کشته در هر 100 هزار نفر جمعیت به 18.1 نفر رسیدیم درحالی که میانگین آمار جهانی، 18.3 نفر است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در سال جاری، شرایط کمی متفاوت‌تر شد، قدری به‌خاطر شرایط جابه‌جایی دولت و تحویل دولت دوازدهم به سیزدهم، متأسفانه در حوزه تصادفات کمی افزایشی بودیم. نشست شورای‌عالی ایمنی می‌تواند توجه در کاهش تصادفات را ایجاد کند.

رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد: در تصادفات نوروزی سال جاری، 999 کشته و بیش از هشت هزار نفر مجروح شدند و خسارات زیادی از لحاظ مادی و معنوی ایجاد شد.

وی با اشاره به بهره‌گیری از 70 هزار نیروی دستگاه‌های خدمت‌رسان در ایام نوروز 1401، گفت: در ایام نوروز از 26 هزار خودروی سبک، هفت هزار خودروی سنگین و 67 دستگاه بالگرد استفاده خواهد شد. پلیس معتقد است 90 درصد رانندگان قانون‌مدار و پایبند اجرای قانون هستند اما خط قرمز پلیس برای آن 10 درصد راننده قانون‌گریز است که در جاده‌ها و این ایام نیز به‌دنبال تخلف هستند.

رئیس پلیس راهور یادآور شد: قطعاً پلیس با پدیده سرعت، سبقت غیرمجاز، عبور از شانه خاکی، تخلفات حادثه‌ساز و عدم استفاده از کمربند ایمنی برخورد جدی و بدون اغماض خواهد کرد. رئیس جمهور به وزرا ابلاغ کردند در پایان طرح نوروزی دستگاه‌هایی که در کاهش سوانح رانندگی نقش داشته باشند، تشویق شوند و مورد تقدیر قرار گیرند که امیدوارم شاهد روزهای خوشی در ایام نوروزی 1401 باشیم.

!
!
!