شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۰۱ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۵
فولکس کمتر فروخت، بیشتر سود کرد
۱۱:۰۱ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۵
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

فولکس کمتر فروخت، بیشتر سود کرد

گروه خودروسازی فولکس واگن با این که در سال 2021 تعداد 2.3 میلیون دستگاه کمتر از سال 2020 خودرو فروخت اما سودش کاهش نیافت.

به گزارش پرشین خودرو، سود بیشتر فولکس در سال 2021 را به حساب فروش خودروهای بزرگتر و خودروهای برقی بگذارید.

با این که سال 2021 ادامه ی پاندمی کرونا بود و زنجیره تأمین خودرو با معضل کمبود شدید تراشه رو به رو بود و وقفه های پی در پی در خطوط تولید خودروسازان اتفاق افتاد نمی توان گفت که در مجموع صنعت خودرو به زیان هنگفت مواجه شده بود.

کاراسکوپس محاسبات ریاضی را انجام داده تا ببیند چه طور ممکن است فروش کل خودروسازی 6.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کند اما چندمیلیارد دلار افزایش سود داشته باشد.

در حال حاضر برندهای زیر چتر گروه خودروسازی آلمانی فولكس واگن عبارتند از: آئودی، سئات، اشكودا، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، پورشه، دوكاتی، اسكانیا و مان.

در سال 2021 این گروه خودروسازی 8.6 میلیون دستگاه خودرو فروخت در حالی که با ادامه شیوع جهانی کرونا و کمبود تراشه هم مواجه بود. در مقایسه کمپانی ب ام و در سال 2021 موفق به فروش 2.21 میلیون دستگاه خودرو شد و کل گروه خودروسازی ب ام و [شامل برندهای رولز رویس، مینی و موتورراد] 2.5 میلیون دستگاه به فروش رساند. با این حال گردش مالی گروه فولکس به 250.9 میلیارد یورو (275.6 میلیارد دلار)، سود عملیاتی به 19.3 میلیارد یورو (21.2 میلیارد دلار) و کل درآمد قبل از مالیات (با 73 درصد رشد) به 20.1 میلیارد یورو (22.1 میلیارد دلار) رسید.

کاهش تعداد فروش و افزایش سود را به دلیل نسبت می دهند. اول آن که گروه فولکس واگن شروع به فروش خودروهای برقی کرده است و دوم این که قیمت خودروهای موجود خود را هم بالا برده است.

!
!
!