شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۴۱ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۶
کاهش تعداد خودروهای کف پارکینگ سایپا به 20 هزار دستگاه
۰۹:۴۱ | ۱۴۰۰/۱۲/۲۶
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه سایپا تا پایان فروردین 1401 وعده داد:

کاهش تعداد خودروهای کف پارکینگ سایپا به 20 هزار دستگاه

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: تا پایان فروردین ماه سال 1401، تعداد خودروهای کف پارکینگ این گروه خودروسازی به 20 هزار دستگاه کاهش خواهد یافت.

به گزارش پرشین خودرو، محمدعلی تیموری، با اعلام این خبر در خصوص خودروهای کف پارکینگ در گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: تعداد خودروهای کف پارکینگ در 23 دی‌ ماه امسال حدود 80 هزار دستگاه بود که اکنون به 49 هزار دستگاه کاهش یافته است و تا شنبه آینده این خودروها به 44 هزار دستگاه خواهد رسید.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در جریان بازدید وزیر صمت از این شرکت تصریح کرد: متوسط تولید خودرو در سایپا یک هزار و 250 دستگاه در روز بود که به علت خواب 12 هزار میلیاردی سرمایه در کف پارکینگ در دو ماه اخیر به یک هزار و 100 دستگاه کاهش یافت.

تیموری در خصوص دستور رئیس‌جمهوری برای تسریع در تحویل خودروهای تولیدی گفت: بالاترین تحویل خودرو در ماه های بهمن و اسفندماه امسال صورت گرفت. به این صورت که 47 هزار دستگاه خودرو توسط این شرکت خودروسازی تحویل داده شد.

وی در پایان تأکید کرد: در راستای تحقق فرمان هشت ماده ای رئیس‌ جمهوری که به تازگی ابلاغ شده است، از 14 فروردین ماه سال آینده تولید خودرو روزانه به یک هزار و 500 دستگاه افزایش خواهد یافت و این گام محکمی برای تحقق تولید 650 هزار دستگاه خودرو در سال 1401 است.

!
!
!