جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۷:۲۳ | ۱۴۰۱/۰۱/۱۳
امسال، ۶۵۰ هزار خودرو در سایپا تولید می شود
۱۷:۲۳ | ۱۴۰۱/۰۱/۱۳
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

امسال، ۶۵۰ هزار خودرو در سایپا تولید می شود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از تولید روزانه یک و ۵۰۰ دستگاه محصول در سایپا و تحقق تولید ۶۵۰ هزار خودرو در سال جاری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، محمدعلی تیموری، در بازدید وزیر صمت از سایپا، با تاکید بر اینکه بالاترین میزان تحویل خودرو در ماه‌های بهمن و اسفند سال گذشته هر ماه ۴۷ هزار دستگاه خودرو بود، گفت: تعداد خودروهای کف پارکینگ در ۲۳ دی‌ماه سال۱۴۰۰، حدود ۸۰ هزار دستگاه بود که در اسفندماه سال گذشته به ۴۹ هزار دستگاه کاهش یافت و همچنین تا اول اردیبهشت‌ماه امسال، تعداد خودروهای کف پارکینگ به ۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه تکمیل‌کاری خودروهای کف پارکینگ و افزایش تولید روزانه موجب شد که قیمت خودروهای این شرکت در بازار طی ماه‌های پایانی سال روند کاهشی به خود بگیرد(به‌ عنوان مثال خودرو تیبا ۹ میلیون تومان کاهش یافت)، اظهار داشت: تمام سعی ما این است که با سرعت‌بخشی به تکمیل‌کاری خودروهای کف پارکینگ و افزایش تولید خودرو به‌سمت اجرای فرمان هشت ماده‌ای ابلاغ شده از سوی رئیس‌جمهور و کاهش قیمت خودرو در بازار حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۹۷ هزار خودرو تولید شد که یک‌ چهارم آن در ماه‌های بهمن و اسفند بود، ادامه داد: در ماه‌های یادشده، ۹۴ هزار خودرو تحویل مشتریان وفادار سایپا شد و همچنین در راستای عمل به تعهدات از شش فروردین ماه سال جاری بیش از یک هزار دستگاه خودرو تحویل متقاضیان شد.

تیموری تصریح کرد: در راستای تحقق فرمان هشت ماده‌ای رئیس‌جمهوری که اواخر سال گذشته ابلاغ شد، از ۱۴ فروردین‌ماه امسال، تولید خودرو روزانه به یک هزار و ۵۰۰ دستگاه افزایش خواهد یافت و این گام محکمی برای تحقق تولید ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال جدید است.

لزوم افزایش ۱.۵ برابری میزان تولیدات خودرویی کشور در سال جاری، افزایش کیفیت تولیدات با چند اولویت ویژه، خروج خودروهای دارای پلت‌فرم قدیمی از خطوط تولید و جایگزینی محصولات جدید و به‌ روز و افزایش گارانتی خودروهای عرضه شده از دو سال و ۴۰ هزار کیلومتر به سه سال و ۶۰ هزار کیلومتر از جمله هشت فرمان ابلاغ شده است.

!
!
!