پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۳۱ | ۱۴۰۱/۰۱/۱۴
اسامی قطعاتی که امسال در کروز بومی می شود
۱۰:۳۱ | ۱۴۰۱/۰۱/۱۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

اسامی قطعاتی که امسال در کروز بومی می شود

مدیر واحد تحقیق و نوآوری شرکت صنایع تولیدی کروز، اسامی قطعاتی که امسال در این شرکت قطعه سازی بومی می شود را اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو، حدود 10 سال است که مرکز تحقیق و توسعه در شرکت صنایع تولیدی کروز شکل گرفته است و در زمینه الکترونیک خودرو فعالیت دارد. به مروز زمان با کسب دانش، به توانایی ایده پردازی، طراحی و تولید قطعات خودرو همگام با دانش روز دنیا دست پیدا کرد و سال گذشته با امکانات بیشتر و در جهت پیشبرد هر چه بهتر صنعت قطعه سازی، مرکز جدید تحقیق و نوآوری کروز افتتاح شد.

شرکت صنایع تولیدی کروز توانسته بسیاری از قطعات استراتژیک الکترونیک را بومی سازی کند؛ با توجه به اینکه بسیاری از آپشن های خودروهای روز دنیا مربوط به بخش الکترونیک خودرو است و این صنعت در آینده به سمت خودروهای برقی و خودران پیش می رود، نیاز به بخش الکترونیک مشخص می شود.

این مرکز بر روی موتورهای درون سوز فعالیت های زیادی داشته و برنامه هایی برای تولید قطعات خودروهای برقی در دستور کار خود قرار داده است.

داخلی سازی ای سی یو در پنج نسل از جمله دیگر اقدامات این مرکز تحقیق و نوآوری به شمار می رود؛ با توجه به نیاز موتورهای جدید، کارایی و آپشن های متفاوت تر، علم و دانش لازم برای طراحی نرم افزار و سخت افزار را برخوردار است و در حال حاضر بر روی موتورهای توربوشارژ تمرکز کرده است تا در نسل های بعدی، دستاوردهای بیشتری برای موتورهای جدید به وجود آورد.

 

محمدرضا دهقان


محمدرضا دهقان مدیر واحد تحقیق و نوآوری شرکت صنایع تولیدی کروز، در خصوص بحث تحقیق و نوآوری برای سال 1401 گفت: در سال جدید برنامه تحقیق و توسعه شامل خودروهای برقی و موتورسیکلت های برقی و اجزای مرتبط با آن می باشد.

وی در خصوص تعداد قطعاتی که قرار است بومی شود، اظهار داشت: سیستم مولتی مدیا جدید برپایه لینوکس، رادار خودرو که شامل سیستم تشخیص نقاط کور آینه و سیستم هشدار خروج از خطوط می باشد، نسل جدید ECU با قابلیت کنترل سیستم توربوشارژ و VVT به همراه نسل جدید کنترلر ایربگ با قابلیت شش ایربگ جز قطعاتی است که امسال بومی خواهد شد.

مدیر واحد تحقیق و نوآوری شرکت صنایع تولیدی کروز همچنین به تعداد پروژه موازی با دانشگاه در سال 1401 اشاره کرد و گفت: تعداد کارهایی که با دانشگاه خواهیم داشت بیش از ۱۲ مورد است.

وی پیرامون برنامه آزمایشگاه ذخیره انرژی برای سال 1401 اضافه کرد: در آزمایشگاه ذخیره انرژی کار بر روی تکنولوژی های باتری برای خودروهای الکتریکی انجام خواهد شد و برنامه این است تا به نمونه های آزمایشی دست یابیم.

!
!
!