پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۳۵ | ۱۴۰۱/۰۱/۱۵
ادامه روند کاهشی خودروهای دارای کسری قطعه در ایران خودرو
۱۴:۳۵ | ۱۴۰۱/۰۱/۱۵
اجاره خودرو
معاون فروش گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد:

ادامه روند کاهشی خودروهای دارای کسری قطعه در ایران خودرو

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو بر روند کاهش خودروهای دارای کسری قطعه طبق برنامه و دستور رییس‌ جمهوری تاکید کرد.

به گزارش پرشین خودرو، بابک رحمانی، با اعلام این خبر گفت: در دو ماه گذشته، خودروهای دارای کسری قطعه در گروه صنعتی ایران خودرو کاهش چشم‌گیری یافته است. در حال حاضر همان طور که مدیرعامل گروه نیز مطرح کرده، باقیمانده خودروهاى دارای کسری قطعه در پارکینگ های ایران خودرو منتظر رفع کسری و عرضه فورى به بازار است.

وی تصریح کرد: مدیرعامل ایران خودرو، هیچ‌گاه اعلام نکرده که پارکینگ‌ها از خودرو خالی شده است و در حال حاضر علاوه بر کاهش حجم سایر پارکینگ ها، پارکینگ اصلی ایران خودرو خالی از خودرو شده که در دو دهه اخیر این موضوع بی سابقه بوده است.

رحمانی اضافه کرد: مشکلات در تامین برخی قطعات های‌ تک و دارای ریزتراشه الکترونیکی، رفع شده و تکمیل خودروها نیز سرعت گرفته است. از ۲۵ اسفندماه تا روز گذشته ۱۴ فروردین ماه بیش از ۲۰ هزار دستگاه خودرو حمل و تحویل مشتریان شده است.

وی گفت: تکمیل و عرضه خودروهای ناقص طبق دستور رییس جمهوری در حال انجام است و حتی به فراتر از هدف تعیین شده نیز خواهیم رسید.

رحمانی متذکر شد: ایران خودرو پارکینگی برای نگهداری خودروهاى داراى کسرى اجاره نکرده و مکاتبه ای برای انتقال این خودروها به پارکینگ حومه شهر با هیچ ارگانی نداشته است و صرفا خودروهاى تکمیل و تجارى شده که منتظر اخذ پلاک و حمل به نمایندگی هاى مقصد هستند براى تکمیل فرآیند حمل و تحویل به پارکینگ هاى جانبى ارسال می شوند لذا لازم است در بیان برخی مسایل توسط مسوولان که می تواند زحمات شبانه روزی صنعتگران را هدف قرار دهد، پرهیز شود.

رحمانی خاطرنشان کرد: کارگران پرتلاش ایران خودرو و همچنین تامین کنندگان متعهد و همدل، حتی در روز سیزدهم فروردین ماه نیز در محل کار حضور داشتند و نسبت به تکمیل و عرضه حدود ۴۵۰۰ دستگاه خودرو اقدام کردند.

وی تصریح کرد: خودروهای کسری دار به هیچ عنوان از سایت‌های تولیدی ایران خودرو خارج نمی شوند و در حال حاضر خودروهای تجاری سازی شده در پارکینگ های جانبی در انتظار برای طی مراحل تخصیص و شماره گذاری و تحویل به مشتریان است.

!
!
!