جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۵:۵۵ | ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
صفر تا صد 2 ثانیه ای جیپ رانگلر ماگنتوی
۱۵:۵۵ | ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
اجاره خودرو
معرفی رانگلر برقی با شتاب یک ابرخودرو؛

صفر تا صد 2 ثانیه ای جیپ رانگلر ماگنتوی

جیپ، رانگلر برقی ماگنتوی ورژن 2.0 را عرضه کرد که یک شاسی بلند برقی با شتاب و عملکرد یک ابرخودرو است.

به گزارش پرشین خودرو، جیپ از شاسی بلند رنگلر کلاسیکی رونمایی کرد که نیروی خود را به جای سوخت های فسیلی از باتری می گیرد. رانگلر ماگنتوی 2.0 همان طور که از نام آن برمی آید، ورژن از نو طراحی شده ی شاسی بلند مفهومی مشابهی است که سال گذشته به نمایش گذاشت.

برند جیپ قرار است خودروی دو دیفرانسیل 4×4 و چند خودروی مفهومی دیگر را در رویداد سالانه ی Easter Jeep Safari به نمایش بگذارد که محل گردهمایی آفرودبازان در شهر موآب در ایالات اوتاه است.

با این حال رونمایی ماگنتوی 2.0 بیشتر جنبه ارزیابی و پیش نمایش خودرویی را دارد که هنوز به تولید انبوه نرسیده و ممکن است با نظرسنجی هایی که انجام می شود، هنگام تولید انبوه خواست مشتری در آن گنجانده شود.

این خودروی مفهومی قرار است با عملکردی که دارد در مسابقه با ابرخودروهایی مثل لامبورگینی، فراری و مک لارن گرد و خاک نخورد.

در حال حاضر تنها خودروی برقی که شتاب صفر تا صد آن 2 ثانیه است، خودروی سدان تسلا مدل اس پلاید Model S Plaid است که قیمت آن 135,990 دلار است. فعلاً عنوان پرشتاب ترین خودروی دنیا از آن تسلا است.

ماگنتو 2.0 با 625 اسب بخار گتشاور 850 پوند-فوت ایجاد می کند و می تواند این حداکثر قدرت را 10 ثانیه حفظ کند. قوی ترین رانگلری که به تولید انبوه رسیده به موتور بنزینی 8 سیلندر با گنجایش 6.4 لیتر مجهز است که 470 اسب بخار قدرت و 470 پوند-فوت گشتاور دارد.

جیپ رانگلر ماگنتوی برقی سامانه انتقال قدرت 6سرعته دارد.

اتحاد استلانتیس که جیپ یکی از 14 برند آن به حساب می آید تا سال 2025 قرار است 35 میلیارد دلار روی فناوری های خودروهای برقی سرمایه گذاری کند.

منبع: Business Insider

!
!
!