شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۶:۰۳ | ۱۴۰۱/۰۱/۲۶
انتشار کتاب برنامه ریزی راهبردی برای سازمان های غیر انتفاعی
۱۶:۰۳ | ۱۴۰۱/۰۱/۲۶
اجاره خودرو
/معرفی کتاب/

انتشار کتاب برنامه ریزی راهبردی برای سازمان های غیر انتفاعی

تازه ترین کتاب برای برنامه ریزی راهبردی در تشکل های مردم نهاد به بازار نشر آمد.

به گزارش پرشین خودرو، حیات موثر بسیاری از سازمان های غیرانتفاعی و مردم نهاد به دلیل فقدان برنامه ریزی منسجم برای فعالیت های پیشرو کوتاه بوده و خیلی زود به دوران افول نزدیک می شوند. مرگ سازمان های غیر انتفاعی زمانی فرا می رسد که دچار ریزش شمار اعضا شده و اقبال به آنها کمتر می شود.

به همین دلیل، افق روش و چشم انداز قابل دفاع برای سازمان های مزبور در گرو طراحی راهبردهای مناسب به جهت تخصیص بهینه منابع محدود برای فعالیت است. به همین منظور، کتاب «برنامه ریزی راهبردی در سازمانهای غیرانتفاعی» نوشته دو استراتژیست معتبر به نامهای مایکل آلیسون و جود کِی؛ کوششی جدی است که از همان ابتدای فعالیت سازمان های مزبور، مدیران آنها را با داشتن برنامه موفق آشنا کند. ویراست جدید این کتاب در 326 صفحه با برگردان کتایون مصری و محسن ایلچی، به بازار آمده است.
خوانندگان در این کتاب با مباحثی مانند نحوه برنامه ریزی موفق، چگونگی تدوین راهبردها، ضرورت تحلیل الگوی کسب وکار، توجه به ذینفعان و غلبه بر چالش های پیشِ روی سازمانهای غیردولتی آشنا میشوند.
این اثر جدید در حوزه دانش مدیریت و طراحی استراتژی، به سفارش انجمن احیای ارزشها و حمایت موسسه خیریه نیکان جمشید تهران و شبکه ملی (موسسات نیکوکاری و خیریه) تهیه شده و از سوی انتشارات دستان(66954800-021) منتشر شده است.

!
!
!