پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۰۳ | ۱۴۰۱/۰۱/۲۷
دارندگان تاکسی های کاربراتوری بخوانند
۰۹:۰۳ | ۱۴۰۱/۰۱/۲۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

دارندگان تاکسی های کاربراتوری بخوانند

معاونه فنی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از اختصاص تسهیلات برای دارندگان تاکسی‌ های کاربراتوری به منظور نوسازی تاکسی خود خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، سید علی محتشمی پور گفت: براساس هماهنگی و پیگیری‌های به عمل آمده و علیرغم محدودیت‌های منابع مالی توانستیم نسبت به تامین ۸۰۰ فقره وام ۹۰۰ میلیون ریالی ویژه دارندگان تاکسی‌ های کاربراتوری اقدام کنیم.

وی افزود: این اقدام درپی ممنوعیت تردد خودرو‌های کاربراتوری و مشخصا این دسته از تاکسی‌ها در کلانشهر‌ها و با هدف مساعدت به قشر خدوم تاکسیران، در دستور کار قرار گرفته و بدینوسیله از تاکسیران‌های حائز شرایط دعوت می‌شود، با توجه به محدودیت زمانی و مالی و نیز اجرای طرح توقف تولید خودرو‌های سمند و پژو، که محدودیت‌های دیگری را به این فرآیند وارد می‌کند، هر چه سریعتر برای نوسازی تاکسی خود اقدام کنند.

محتشمی پور در ادامه با اشاره به این نکته که به منظور مساعدت مضاعف به مالکان تاکسی‌های کاربراتوری بویژه تاکسی‌های کاربراتوری با کاربری خطی و ویژه، امکان بهره مندی از فرآیند اسقاط پیش از موعد نیز از سوی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای آن‌ها فراهم آمده است، گفت: تاکسیران‌های حائز شرایط در صورت داشتن مشکل در تامین آورده اولیه، به مراکز اسقاطی که تمایل به انجام فرآیند اسقاط پیش از موعد دارند معرفی شده و قادر خواهند بود، بیش از ۷۰ درصد وجه اسقاط خودروی خود را در همان ابتدا دریافت کنند، که این امر کمک دوچندانی به تسریع این فرآیند می‌کند.

معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در ادامه با توجه به وجود هزار و ۵۰۰ تاکسی کاربراتوری در ناوگان تاکسیرانی شهر تهران تاکید کرد: بدیهی است اولویت تخصیص تسهیلات با تاکسیران‌هایی است که زودتر نسبت به ثبت نام در فرآیند نوسازی اقدام کنند.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر هماهنگی امور اداری ثبت نام کنند و پس از انجام هماهنگی‌های مورد نیاز از سوی سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بانک عامل (صندوق کار آفرینی امید) دیگر مراحل این فرآیند نظیر تشکیل پرونده، فراخوانی به بانک و... نیز به سرعت انجام خواهد شد.

محتشمی پور در پایان با توجه به محدودیت‌های منابع، بار دیگر از صاحبان تاکسی‌های کاربراتوری خواست هر چه سریعتر برای نوسازی خودروی خود اقدام کنند.

!
!
!