شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۰۸ | ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
 فروش تسلا ۸۱ درصد افزایش یافت
۱۴:۰۸ | ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
اجاره خودرو

فروش تسلا ۸۱ درصد افزایش یافت

تسلا سود بی‌سابقه‌ای را به ثبت رساند و فروش سه ماهه اول علیرغم اختلالات زنجیره تامین به میزان ۸۱ درصد افزایش یافت و سهام آن بیش از چهار درصد رشد کرد.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت تسلا اواخر روز چهارشنبه گزارش کرد که رکورد دیگری از فروش و سود خود را ثبت کرده است. درآمد این شرکت از 10.39 میلیارد دلار در سال گذشته با 81 درصد افزایش به 18.6 میلیارد دلار رسید.

تسلا گفت: کارخانه‌هایش به دلیل مشکلات زنجیره تامین با زیر ظرفیت به کار خود ادامه می‌دهند و پس از اعلام نتایج فروش، سهام تسلا بیش از 4 درصد رشد کرد.

همچنین ماسک هفته گذشته پیشنهادی 43 میلیارد دلاری برای یک شرکت رسانه اجتماعی ارائه کرد.

لازم‌به‌ذکر است، سهام تسلا در 12 ماه گذشته حدود 36 درصد رشد داشته در حالی که شاخص اس‌اندپی 500 فقط 8 درصد رشد ثبت کرده است.

این شرکت از مجموع فروش 18.8 میلیارد دلاری، رکورد 3.22 دلار به ازای هر سهم به دست آورد که بالاترین میزان فروش آن در تاریخ است. سهام نیز بالاتر رفت و برخی از زیان‌هایی که در اوایل روز دیده شده بود را جبران کرد.

سود عملیاتی تسلا به رکورد 3.6 میلیارد دلار رسید. وال استریت به دنبال سود به دست آمده از سهام (EPS) حدود 2.30 دلار برای هر سهم بود. سهام در معاملات پس از ساعت کاری 4.2 درصد افزایش یافت، در حدود 1019 دلار در هر سهم است که این رقم در مدت کوتاهی پس از اعلام نتایج بود.

سود عملیاتی تسلا یک رکورد و بسیار بهتر از انتظار وال استریت بود. فروش اعتباری در سه ماهه اول به 679 میلیون دلار رسید که بیش از دو برابر انتظار بود.

مدیریت تسلا در این خبر به فشارهای تورمی اشاره کرد اما هزینه تسلا برای هر خودرو در واقع در مقایسه با سه ماهه چهارم کاهش یافته است.

یکی از دلایل کاهش هزینه‌ها این بود که حدود نیمی از خودروهایی که تسلا در سه ماهه اول عرضه کرد شامل باتری‌های آهن فسفات یا LFP بودند. این باتری‌های لیتیوم-یونی بدون کبالت یا نیکل گران‌قیمت هستند و عملکرد بهتری دارند. توضیح جزئی و بالقوه این است که خریدهای تسلا با قراردادهای بلندمدت انجام می‌شود.

برچسب ها:
فروش تسلا
!
!
!