سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۱۶ | ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
 ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ترافیکی تهران در روز قدس
۱۴:۱۶ | ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
اجاره خودرو

ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ترافیکی تهران در روز قدس

رییس پلیس راهور تهران بزرگ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه راهپیمایی روزقدس در تهران را تشریح کرد.

به گزارش پرشین خودرو، سردار محمدحسین حمیدی با حضور در جمع خبرنگاران با اعلام تمهیدات ترافیکی و مسیرهای روز جهانی قدس گفت: برابر اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی راهپیمایی روز قدس در روز جمعه نهم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این راهپیمایی از ساعت ۱۰ صبح از مبادی تعیین شده به‌سوی میعادگاه نماز جمعه در دانشگاه تهران آغاز خواهد شد، افزود:‌ با پیش‌بینی‌های صورت گرفته تیم های پلیس راهور تهران بزرگ از همان ابتدای صبح و ساعاتی قبل از شروع مراسم در تمامی معابر اعلامی حضور خواهند یافت و نسبت به افزایش ایمنی ترددها و روان سازی ترافیک اقدام خواهند کرد.

حمیدی درباره مسیرهای راهپیمایی روز قدس نیز گفت:‌ مسیر شماره یک (مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین (ع)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران)، مسیر شماره ۲ (مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی (قلعه مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر میدان انقلاب، دانشگاه تهران)، مسیر شماره سه(مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولیعصر(عج)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران). مسیر شماره چهار (مسجد امام زمان (عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران). مسیر شماره پنج (مسجد حضرت حجت بن الحسن(ع)، خیابان رودکی، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران). مسیر شماره شش (مسجد المهدی(عج)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیر شماره هفت مسجد الجواد (ع)، میدان هفتم تیر، خیابان کریمخان، میدان ولیعصر (عج)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران). مسیر شماره هشت (مسجد امام جعفر صادق (ع)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران). مسیر شماره ۹ (مسجد حضرت امیر(ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران) و مسیر شماره ۱۰ (مسجد جامع رسول اکرم(ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک، شهید لشگری، خیابان آزادی، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران) است.

وی ادامه داد:‌ در تمامی این مسیرها ماموران پلیس مستقر بوده و نسبت به اعمال برخی محدودیت‌های مقطعی اقدام خواهند کرد.


اعلام محدودیت‌های ترافیکی روز قدس

رییس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص محدودیت های ترافیکی روز جهانی قدس نیز گفت: این محدودیت از ساعت ۹ صبح روز جمعه آغاز شده و از شمال شامل طول بلوار کشاورز از میدان ولیعصر(عج) تا خیابان کارگر، از شرق شامل خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل تقاطع جمهوری تا میدان ولیعصر(عج) و خیابان فلسطین، طالقانی و خیابان های منتهی از آن به سمت غرب، از غرب شامل خیابان کارگر حد فاصل خیابان جمهوری تا تقاطع بلوار کشاورز و ازجنوب شامل خیابان جمهوری حد فاصل خیابان کارگر تا تقاطع ولیعصر(عج) خواهد شد و تردد در آنها تا پایان مراسم ممنوع است.

وی افزود: تردد در خیابان جمهوری از کارگر تا تقاطع ولیعصر(عج) به‌صورت غرب به شرق برقرار است، اما گردش به سمت شمال و جنوب در محورهای شرق به غرب خیابان های لبافی، روانمهر و شهدای ژاندارمری ممنوع خواهد بود.

در روز قدس توقف در کدام معابر ممنوع است؟

حمیدی درباره ممنوعیت‌های توقف در روز قدس نیز گفت:‌ توقف در بلوار کشاورز از میدان ولیعصر(عج) تا تقاطع کارگر هر دو مسیر، خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل خیابان جمهوری تا میدان ولیعصر(عج)، خیابان کارگر حدفاصل جمهوری تا میدان انقلاب، خیابان کارگر حدفاصل میدان انقلاب تا بلوار کشاورز و معابر داخلی این محدوده شامل طول خیابان‌های فلسطین و جویبار از تقاطع انقلاب تا بلوار کشاورز، طول خیابان قدس از تقاطع انقلاب تا بلوار کشاورز، طول خیابان ۱۶ آذر از تقاطع انقلاب تا بلوارکشاورز، طول خیابان طالقانی از تقاطع قدس تا ولیعصر و... ممنوع است.


محل توقف اتوبوس‌ها در راهپیمایی روز قدس

رییس پلیس راهور تهران بزرگ درباره محل‌های پیش بینی شده برای توقف اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی نیز گفت:‌ سامانه یک در مسیر جنوب به شمال خیابان آذربایجان، داخل خط ویژه خیابان آزادی از بزرگراه نواب تا میدان انقلاب اسلامی، شمال به جنوب خیابان دکتر قریب از بلوار کشاورز، شمال به جنوب خیابان سپهبد قرنی و خط ویژه خیابان انقلاب از میدان فردوسی تا خیابان ولیعصر(عج) مستقر است. سامانه دو نیز در شرق به غرب خط ویژه خیابان جمهوری حد فاصل تقاطع استانبول تا خیابان دانشگاه و جنوب به شمال خیابان دانشگاه حدفاصل خیابان جمهوری تا خیابان انقلاب اسلامی مستقر خواهد بود.

وی ادامه داد:‌ سامانه سه نیز در شرق به غرب خط ویژه خیابان آیت اله طالقانی حد فاصل شریعتی تا خیابان ولیعصر(عج) و شمال به جنوب خیابان حافظ از تقاطع کریمخان مستقر شده و سامانه چهار هم در شمال به جنوب خیابان ولیعصر(عج) حد فاصل میدان ولیعصر(عج) تا خیابان انقلاب، شمال به جنوب خیابان کارگر حد فاصل میدان انقلاب تا میدان پاستور و ضلع شرقی خیابان جمالزاده (جنوبی) حد فاصل خیابان جمهوری تا خیابان آزادی جنوب به شمال استقرار خواهد یافت.

به گفته وی، استقرار سامانه پنج در جنوب به شمال خیابان کارگر شمالی حد فاصل میدان انقلاب تا خیابان فاطمی، شمال به جنوب خیابان کارگر شمالی حد فاصل خیابان فاطمی تا بلوار کشاورز، شرق به غرب بلوار کشاورز حد فاصل کارگر شمالی تا خیابان قریب و خیابان کلهر و خیابان کاوه خواهد بود و سامانه ۱۰ هم در شمال به جنوب خیابان کارگر شمالی حد فاصل بلوار کشاورز تا میدان انقلاب، جنوب به شمال خیابان جمالزاده (شمالی) حد فاصل خیابان انقلاب تا خیابان فرصت، شمال به جنوب خیابان والعصر حد فاصل خیابان فرصت تا خیابان انقلاب، ضلع شمالی خیابان آزادی حد فاصل میدان انقلاب اسلامی تا خیابان قریب، غرب به شرق خیابان فرصت حد فاصل خیابان والعصر تا خیابان کارگر شمالی مستقر است.

حمیدی با بیان اینکه منطقه ۷ اتوبوسرانی در شمال به جنوب خیابان ابوریحان حد فاصل خیابان انقلاب تا خیابان جمهوری اسلامی مستقر است، گفت: منطقه ۹ اتوبوسرانی نیز در شرق به غرب خیابان کریمخان حدفاصل پل تا میدان ولیعصر(عج)، غرب به شرق خیابان کریمخان از خیابان حافظ به بعد، جنوب به شمال خیابان ولیعصر(عج) از میدان ولیعصر(عج) به سمت شمال و غرب به شرق بلوار کشاورز حد فاصل قریب تا کارگر شمالی خواهد بود.

اعلام محل توقف موتورسیکلت‌ها در راهپیمایی روز قدس

رییس پلیس راهور تهران بزرگ درباره محل های توقف موتورسیکلت های نمازگزاران نیز گفت: در ضلع شمال خیابان حجاب حد فاصل خیابان فاطمی تا درب شرقی پارک لاله و پارکینگ لاله در خیابان فاطمی مقابل پارک لاله. در ضلع جنوب کلیه محورهای جنوبی خیابان انقلاب حد فاصل خیابان ولیعصر تا میدان فردوسی و پارکینگ های حافظ و علاءالدین در تقاطع های نوفل لوشاتو و جمهوری با خیابان حافظ، در ضلع شرق خیابان ولیعصر حدفاصل خیابان انقلاب تا میدان ولیعصر داخل پهلوگاه‌های پارک موتورسیکلت و ضلع غرب خیابان نصرت حدفاصل خیابان جمالزاده تا خیابان کارگر و پارکینگ کاوه در خیابان آزادی تقاطع خیابان کاوه برای توقف موتورسیکلت‌ها در نظر گرفته شده است.


اعلام مسیرهای تردد و توقف تاکسی‌ها در روز قدس

وی درباره مسیرهای تردد و محل های توقف تاکسی نیز گفت:‌ مسیر شماره یک از میدان هفتم تیر ابتدای خیابان قائم مقام تا میدان حضرت ولیعصر(عج) بصورت رفت و برگشت، مسیر شماره ۲ از تقاطع خیابان‌های فاطمی و حضرت ولیعصر(عج) تا میدان حضرت ولیعصر(عج) بصورت رفت و برگشت، مسیر شماره سه از تقاطع خیابان‌های فاطمی، حجاب تا تقاطع بلوار کشاورز، خیابان حجاب بصورت رفت و برگشت، مسیر شماره چهار از تقاطع خیابان‌های فاطمی، کارگر تا تقاطع بلوار کشاورز و خیابان کارگر به‌صورت رفت و برگشت، مسیر شماره پنج از بیمارستان امام خمینی (ره) تا تقاطع خیابان کارگر بلوار کشاورز بصورت رفت و برگشت، مسیر شماره شش از تقاطع خیابان‌های طالقانی، مفتح تا تقاطع خیابانهای طالقانی، حضرت ولیعصر(عج)، مسیر شماره هفت از تقاطع بزرگراه نواب خیابان آزادی تا میدان انقلاب به‌صورت رفت و برگشت، مسیر شماره هشت از میدان حر تا میدان انقلاب بصورت رفت و برگشت، مسیر شماره ۹ از تقاطع خیابان‌های مفتح انقلاب (دروازه دولت) تا چهارراه حضرت ولیعصر(عج) به‌صورت رفت و برگشت و مسیر شماره ۱۰ از تقاطع چهارراه ولیعصر(عج) تا تقاطع خیابان‌های وصال انقلاب به‌صورت رفت و برگشت برای این منظور درنظر گرفته شده است.

حمیدی افزود:‌ همچنین ایستگاه‌های مترو نیز برای این تردد راهپیمایان در نظر گرفته شده است. توصیه می‌کنم که راهپیمایان از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کرده و با پلیس همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

!
!
!