شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۷:۰۴ | ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
عربستان 100 هزار دستگاه لوسید می‌خرد!
۱۷:۰۴ | ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
اجاره خودرو

عربستان 100 هزار دستگاه لوسید می‌خرد!

شرکت خودروسازی الکتریکی لوسید روز سه‌شنبه اعلام کرد قراردادی را با دولت عربستان سعودی برای خرید ۱۰۰۰۰۰ دستگاه خودروی خود طی ۱۰ سال آینده امضا کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، لوسید در بیانیه‌ای اعلام کرد عربستان سعودی متعهد به خرید 50000 وسیله نقلیه بر اساس این توافق است و امکان خرید 50000 خودروی اضافی هم در بازه زمانی ده ساله وجود دارد.

پس از اعلام این خبر، ارزش سهام لوسید در معاملات طولانی مدت 5.4 درصد افزایش یافت. این معامله حاصل پیوند عمیق بین این شرکت مستقر در کالیفرنیا و عربستان سعودی است که صندوق سرمایه‌گذاری عمومی آن بزرگترین سهامدار لوسید بوده و حدود 61 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

لوسید که در حال حاضر خودروهای خود را در کارخانه‌ای در آریزونا تولید می‌کند، همچنین قصد دارد اولین کارخانه تولیدی خود در خارج از آمریکا را در اواخر سال جاری در عربستان سعودی بسازد و انتظار دارد در نهایت تا 150000 خودرو در سال تولید کند.

لوسید گفت که انتظار می‌رود خودروهای خریداری شده توسط دولت سعودی از هر دو کارخانه تهیه شوند. انتظار می‌رود تحویل این خودروها حداکثر تا سال 2023 آغاز شود و تعداد سفارش‌ها در ابتدا بین 1000 تا 2000 دستگاه در سال بوده و از سال 2025 به 4000 تا 7000 دتسگاه افزایش یابد.

!
!
!