جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۲۵ | ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
فروش در سامانه یکپارچه فروش خودرو از هفته آینده آغاز می شود
۱۳:۲۵ | ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

فروش در سامانه یکپارچه فروش خودرو از هفته آینده آغاز می شود

فروش خودروهای خودروسازان دولتی و خصوصی در سامانه یکپارچه فروش خودرو، از هفته آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، قرار است میزان عرضه خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو، چندین برابر دوره‌های قبل باشد و برای آنکه هجوم زیادی هم اتفاق نیفتد، بازه زمانی مشخص تعیین خواهد شد و متقاضیان با عرضه تعداد قابل توجهی خودرو از سوی خودروسازان متعدد مواجه خواهند بود.

همچنین دیگر مهلت زمان چند روزه برای ثبت‌نام مطرح نیست، در حقیقت طی یک بازه مشخص (بطور مثال یک هفته‌ای) خودروسازان، محصولات خود را با هم عرضه می‌کنند و مشتریان در این مدت مشخص می‌توانند با قدرت انتخاب بالا اقدام به خرید خودرو مورد نظر خود کنند.

در سامانه یکپارچه فروش خودرو، روال تحویل نیز به این صورت خواهد بود که چنانچه تقاضا برای یک خودرو، بیش از میزان عرضه آن در آن دوره باشد، مشتریان نهایی به شیوه قرعه‌کشی تعیین خواهند شد؛ در غیر اینصورت خودرو به هر فرد ثبت‌نام کننده تعلق خواهد گرفت.

پیش بینی می شود با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده در جهت افزایش عرضه و قاعدتا با توجه به اینکه، شرایط بگونه‌ای پیش خواهد رفت که مصرف‌کننده واقعی می‌تواند از این طرح بهره ببرد، مرحله به مرحله تقاضاهای سوداگرانه حذف و به تدریج در گام‌های بعدی قرعه‌کشی حذف خواهد شد.

فروش تمام خودروسازان اعم از دولتی و خصوصی از این پس قرار است فقط از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو انجام شود و دیگر خودروسازی به تنهایی نمی‌تواند اقدام به فروش محصولات خود کند. بدین ترتیب شائبه‌ اینکه برخی خودروسازان بخش خصوصی، عمدتا بازارهایی ایجاد و در آن اقدام به فروش با قیمت‌های گزاف می‌کنند، رفع خواهد شد و دیگر دغدغه‌هایی از این دست وجود نخواهد داشت.

!
!
!