شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۲:۴۸ | ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
آغاز عملیات احداث و تجهیز خط رنگ جدید شرکت کرمان موتور
۱۲:۴۸ | ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اجاره خودرو
همزمان با هفته گرامیداشت مقام كارگر و در ارگ جدید بم انجام شد؛

آغاز عملیات احداث و تجهیز خط رنگ جدید شرکت کرمان موتور

شرکت کرمان موتور در راستای فرامین هشت گانه ریاست جمهوری در خصوص صنعت خودروسازی کشور و به منظور افزایش بیش از پیش داخلی سازی و کیفیت تولیدات خود و با هدف تبدیل شدن به یك مجموعه تولیدی سبز و با حداقل آلایندگی محیط زیست، عملیات ساخت و تجهیز سالن رنگ شماره دو این شرکت را مطابق با آخرین استانداردهای روز صنعت خودروسازی آغاز کرد.

به گزارش پرشین خودرو، معاون اجرایی شركت كرمان موتور، در حاشیه جشن های هفته کارگر موسوم به گردهمایی خانواده بزرگ کرمان موتور، با اعلام خبر آغاز به كار پروژه احداث خط رنگ تمام اتوماتیك این شركت، افزود: این پروژه در مدت زمان 14 ماه به بهره بردای خواهد رسید و پیش بینی می شود که تا دهه فجر امسال شاهد پیشرفت 70 درصدی این طرح باشیم.

به گفته آیدین خوردوستان، امکان پاشش رنگ 20 دستگاه انواع بدنه خودرو در ساعت، استفاده از فیلتراسیون خشک در كابین های پاشش، مطابقت با آخرین فناوری های تولید و استانداردهای زیست محیطی و کاهش مصرف آب از جمله مزایای سالن رنگ جدید شرکت کرمان موتور خواهد بود.

وی اضافه کرد: این پروژه همچنین به سیستم RTO مجهز شده است که مانع از پخش آلودگی ناشی از پخت رنگ و سوخت کوره می شود و بدین ترتیب منجر به كاهش قابل توجه آلایندگی خواهد شد. از طرف دیگر، طراحی سالن رنگ به گونه ای است که پاشش رنگ های پایه آبی waterborne را امکان پذیر می کند، که این روش تولید آلودگی محیط زیست، ناشی از حلال های شیمیایی را کاهش خواهد داد.

خوردوستان، با اشاره به رباتیك بودن فرآیند پاشش رنگ در سالن جدید، اعلام كرد: ربات های پاشش رنگ مورد استفاده در سالن رنگ شماره دو، ساخت شرکت هیوندای کره جنوبی است و سیستم پاشش رنگ از بروزترین تجهییزات شرکت Sames کشور فرانسه بهره خواهد برد. همچنین پاشش سیلر وPVC کف بدنه خودرو نیز برای اولین بار در كشور به صورت رباتیک انجام خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان كرد که ظرفیت و امکانات خط رنگ جدید كرمان موتور به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده است که در آن پاشش رنگ برای بدنه تمامی خودروهای سواری تولیدی در كشور امكان پذیر باشد.

!
!
!