سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۶:۰۸ | ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
ارتقای کیفیت و ایمنی خودروها بدون آزمون قابل احصاء نیست / نباید پروژه مهم مرکز تست تصادف خودرو معطل تامین نقدینگی شود
۱۶:۰۸ | ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
اجاره خودرو
رئیس سازمان گسترش در مراسم رونمایی از 8 مرکز جدید آزمون خودرو:

ارتقای کیفیت و ایمنی خودروها بدون آزمون قابل احصاء نیست / نباید پروژه مهم مرکز تست تصادف خودرو معطل تامین نقدینگی شود

مراسم رونمایی از 8 پروژه جدید و مرکز آزمون و مجتمع آزمایشگاهی ایمنی و سنجش آلایندگی خودرو با حضور رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت، مدیران شرکتهای خودروسازی و روسای انجمن های خودروسازی و قطعه سازی در محل مجتمع آزمایشگاهی ایمنی و سنجش آلایندگی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو ، معاون وزیر صنعت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این مراسم با اشاره به تشدید فضای رسانه ای ماههای اخیر در خصوص کیفیت و ایمنی خودروها گفت : متاسفانه بسیاری بیاناتی که این روزها از سوی برخی مقامات درباره ایمنی و کیفیت خودروها مطرح می شود به نظر نمی رسد هدف اصلاح صنعت خودرو باشد و بیشتر به قصد تخریب عنوان می شود که بسیار غیر منصفانه و ناجوانمردانه است.

علی نبوی افزود : البته موضوعی که همگی بر آن اتفاق نظر داریم افزایش کیفیت و ایمنی خودروهاست و تردیدی نیست که باید این موارد به طور جدی پی گیری شود تا هر روز کیفیت و ایمنی خودروها بهتر از روز قبل شود.

وی در همین ارتباط به تلاش قابل تقدیر شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ( ISQI) در راه اندازی مرکز آزمون خودرو و ایجاد کنسرسیومی به منظور اجرای پروژه مرکز تست تصادف خودرو اشاره و تصریح کرد : ایجاد کنسرسیومی با مشارکت مجموعه سرمایه گذاران برای نشان دادن دغدغه افزایش کیفیت و ایمنی خودروها اقدام قابل تحسینی است و جای تشکر دارد.

وی تاکید کرد : البته زمانی که افزایش کیفیت و ایمنی خودروها مورد برنامه ریزی قرار می گیرد مسلما این هدف بدون آزمون قابل احصاء نیست ضمن اینکه باید مرجعی وجود داشته باشد تا پروسه کیفیت را به دقت ارزیابی و گزارش دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت : انتظار می رود در این راستا مجموعه های که در حوزه ارزیابی و بازرسی کیفیت و ایمنی خودروها وظایفی بر عهده دارند گزارش فعالیت ها را بسیار دقیق تر ، مشخص تر و مدون تر ارائه کنند .

نبوی با تاکید بر ایجاد بستری برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی درست در خصوص کیفیت خودروها در بخش های نظارتی بیان کرد : نباید مطالبی که مطرح می شود با واقعیت های موجود تفاوت داشته باشد و باید اگر فردی یا دستگاهی انتقادی می کند نقدی عالمانه و دقیق ارائه کند و اینکه صرفا موجی ایجاد شود و هر کسی نقدی به صنعت خودرو وارد کند قطعا روش معقول و درستی نخواهد بود.

وی در ادامه به آغاز عملیاتی اجرایی پروژه مرکز تست تصادف خودرو اشاره و با توجه به لزوم رفع مشکلات تامین مالی در اجرای این پروژه مهم تاکید کرد : هرگز نباید چنین پروژه هایی معطل تامین نقدینگی و مسائل مالی باشند البته کنسرسیومی که در این خصوص تشکیل شده است که می تواند شرایط بسیار خوبی را برای اجرای بهتر این پروژه فراهم کند.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران همچنین خواستار بالاترین سطح کیفی در ایجاد مرکز تست تصادف خودرو شد و افزود : به هیچ وجه نباید از سطح کیفیت مرکز آزمون و تست تصادف خودرو که با همکاری یکی از بهترین شرکتهای بزرگ خارجی در این حوزه وارد فاز عملیاتی می شود کاسته شود.

نبوی در پایان با بیان اینکه ایران جزء بیست تولیدکننده برتر صنعت خودرو در دنیا است ، تصریح کرد : امیدواریم با ارقامی که برای تیراژ تولید در سال جاری در نظر گرفته شده است به عددهای بالاتری در رتبه بندی صنعت خودروسازی دنیا دست یافته و تلاش صورت گرفته در حوزه کیفیت و ایمنی خودروها باعث اصلاحات اساسی در صنعت خودرو کشور شود و در افق 1404صنعت خودرو به غرور و افتخار ملی ایران تبدیل شود.

!
!
!