دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۰۲ | ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
امضای قرارداد مدیریت طرح تامین ۲ هزار واگن مترو در آینده ای نزدیک
۱۳:۰۲ | ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
اجاره خودرو
رئیس هیات عامل ایدرو اعلام کرد:

امضای قرارداد مدیریت طرح تامین ۲ هزار واگن مترو در آینده ای نزدیک

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در بازدید از نهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی از امضای قرارداد مدیریت طرح تامین ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترو در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، علی نبوی گفت: با توجه به نهایی شدن مستندات تامین اعتبار پروژه ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران در قالب کنسرسیوم واگن سازی تهران و CRC چین ، قرارداد مدیریت طرح تامین واگن های قطار شهری بین سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به عنوان کارفرما و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان مدیر طرح امضاء می شود.

نبوی تصریح کرد : این قرارداد بر اساس مصوبه شورای اقتصاد با هدف تجمیع تقاضای مورد نیاز قطار شهری ده کلانشهر کشور با رویکرد ارتقاء سهم ساخت داخل واگن های مترو به امضاء می رسد تا ایدرو با استفاده از تجارب خویش در حوزه مدیریت طرح های نفت و گاز ، مدیریت طرح تامین طرح حوزه ناوگان ریلی نیز اجرایی کند.

رئیس ایدرو با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه سازندگان اصلی مجموعه ها و قطعات واگن و زنجیره ناوگان حمل و نقل ریلی شناسایی شده‌اند خاطرنشان کرد : بر این اساس در نخستین گام نسبت به مدیریت طرح و نظارت بر تامین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو شهر تهران و در فازهای بعدی پروژه برای سایر کلانشهرها (مشهد ،اصفهان، کرج، تبریز و …) اقدام می شود.

معاون وزیر صمت با ابراز امیدواری به اینکه با بهره گیری از فناوری های نوین میزان سهم ساخت داخل در حوزه ناوگان ریلی افزایش یابد خاطرنشان کرد : هم اکنون سهم ساخت داخل واگن در کشور حدود ۴۰ درصد است که طبق هدف تعریف شده مقرر گردیده در پایان قرارداد تامین دو هزار دستگاه میزان ساخت داخل به ۸۵ درصد برسد که تجهیزات و قطعات اصلی نظیر سیستم رانش، بوژی ، سیستم های الکتریکال و مکانیکال واگن و … را شامل می‌شود. به گفته نبوی برآورد مالی پروژه تامین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو بالغ بر ۷۰۰ میلیون یورو است.

معاون وزیر صمت دراین بازدید را مقیمی معاون نوسازی و بهرداری ، قناتی سرپرست معاونت حمل و نقل، کمانه مدیر ارتباطات، فرزین مدیر حوزه هیات عامل ،اوجاقی و فتوتی مدیران شرکتهای مجتمع صنعتی اسفراین و ساخت و توسعه واگنهای رهنورد همراهی می کردند.

!
!
!