دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۶:۲۶ | ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
تیبا هرگز با مشکل ایمنی به بازار عرضه نشده است
۱۶:۲۶ | ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
اجاره خودرو
مدیرعامل سایپا:

تیبا هرگز با مشکل ایمنی به بازار عرضه نشده است

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در خصوص خارج شدن خودرو تیبا از تولید بر اساس درخواست سازمان استاندارد گفت: خودرو تیبا عیوبی داشته ولی هیچ زمانی این خودرو با عیوب ایمنی به مشتری عرضه نشده است و به طور کلی امکان اینکه در گروه سایپا خودرو با عیب ایمنی تولید و به فروش برسد وجود ندارد.

به گزارش پرشین خودرو، محمد علی تیموری با بیان اینکه وضعیت تولید گروه سایپا به صورت روزانه حدود 1700 تا 1800 دستگاه است گفت: در حال حاضر حدود 3 درصد از برنامه اعلامی وزارت صمت جلو هستیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: تولید به صورت عبور مستقیم در گروه سایپا بین 90 تا 100 درصد انجام می شود و عملا دیگر خودرو ناقص دراین شرکت تولید نخواهد شد . همچنین خودروهای معوق که در 4 ماه قبل حدود 12 هزار خودرو بود خوشبختانه اکنون تعداد آن حدود 970 دستگاه شده است.

او افزود: بعضی از عیوب در خودروها مثل ایراد رگلاژ در وجود دارد که ممکن است تکرار شود که این موارد جزو عیوب ایمنی قرار نمی گیرد و اصلاح شده و به مشتری ارائه می شود. البته در این خصوص هم گاهی نیاز به انجام هزینه های زیادی است که در این صورت تصمیم به عدم تولید و جایگزینی با محصولات جدید می شود و در خصوص خودرو تیبا هم همین رویه در دستور کار است.

تیموری با اشاره به اینکه خودرو عنوان شده هیچ مشکلی در ایمنی مشتری ندارد تاکید کرد:. خودرو تیبا خودرویی ارزان قیمت است که به دست مشتری می رسد و حال بر اساس سیاست های وزارت صمت در خصوص تولید این محصول تصمیم گیری می شود.

او افزود: حدود 7 هزار خودرو تیبا در تعهدات شرکت سایپا است و باید به مشتری تحویل شود همچنین 6 هزار خودرو تبیا هم تولید شده و در کارخانه موجود است که باید برای این تعداد تعیین تکلیف شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با توجه به اینکه فرآیند تولید به صورت صفر و یکی نیست و روند به صورتی است که عیوب اعلام می شود و خودروساز برنامه خود را ارائه می دهد و در صورتی که عیوب قابل رفع نباشد آن موقع توقف تولید انجام می شود.

او گفت: در تولید خودرو یک زنجیره تامین وجود دارد و طی یک فرآیندی خودرو تولید می شود و بر همین اساس قطعات این خودرو تولید شده و در انبار شرکت هم وجود دارد و اینها سرمایه ملی محسوب می شود و توقف یک باره خودرو به زیان کشور و سرمایه ملی است.

تیموری تاکید کرد: در صورتی که بر اساس نظر موسسه استاندارد و سیاست اعلامی وزارت صمت مقرر شود که خودرو تیبا تولید نشود قطعا برای مشتریان از خودروهای کوییک و شاهین جایگزین خواهد شد.

!
!
!