پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۰۵ | ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
انتشار شماره دوم فصلنامه «سیاست پژوهی بازرگانی و توسعه»
۱۳:۰۵ | ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

انتشار شماره دوم فصلنامه «سیاست پژوهی بازرگانی و توسعه»

موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی دومین شماره فصلنامه تخصصی اقتصادی، صنعتی و تجاری «سیاست ­پژوهی بازرگانی و توسعه» را در قالب ویژه نامه «مرکز شماره گذاری کالا و خدمات ایران» منتشر کرد.

به گزارش پرشین خودو، عناوین فصول شماره دوم این فصلنامه عبارتند از: 1- آشنایی با مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران، 2- کدینگ و بارکد: تعاریف و مزیت ها، 3- قابلیت­ های GS1 در ارتقاء عملکرد زنجیره تأمین، 4- قابلیت­ های GS1 در ارتقاء عملکرد بخش صنعت، 5- قابلیت­ های GS1 در مقابله با پاندمی، 6- گزارش­ های منتخب موسسه در سال 1400 و 7- کتابنامه.

دکتر احمد تشکینی مدیرمسئول محترم فصلنامه در بخشی از یادداشت خود نوشته اند: "دومین شماره فصلنامه، ویژه­ نامه ­ای است که به ماموریت­ ها و کارکردهای مرکز ملی شماره­ گذاری کالا و خدمات ایران اختصاص یافته است. این شماره از فصلنامه ماموریت ­های مرکز ملی شماره­ گذاری کالا و خدمات ایران را به عنوان موسسه ­ای دانش ­بنیان و نماینده سازمان جهانی GS1 در ایران مورد تاکید قرار می­ دهد. این سازمان جهانی امروز پرکاربردترین سیستم استاندارد در حوزه زنجیره تامین در جهان بوده، کارکردهای آن از ارتقاء بهره­­ وری فعالیت­ های صنعتی، توزیعی و لجستیکی فراتر رفته و به اثربخشی موثر در مقابله با پاندمی کرونا یا کمک به جلوگیری از ناپایداری تامین اقلام اساسی طی بحران اوکراین رسیده است".

همچنین امین مالکی در بخش سخن سردبیر آورده است: "امروز، فرایندهای نوین رایانه­ای، شبکه ­ها و پایگاه­ های اطلاعاتی، ماهیت جدیدی به نظام اقتصادی کشورها و مفهوم رشد اقتصادی آنها داده ­اند. در این فضا دیگر ایجاد فرصت­ های جدید، نیازمند کنش­ هایی است که با فناوری­ های برتر سازگارتر باشند و GS1 به عنوان زبان مشترک بارکدها، نقش مهمی در این فضای جدید ایفا می­ کند. برآوردها نشان می ­دهد که بهبود فرایندی مستقیم ناشی از GS1 توانسته سالانه تا ۵۰۰ میلیون دلار بر تولید ناخالص داخلی کشورها بیافزاید".

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت نسخه الکترونیکی فصلنامه به فروشگاه ­های عرضه اینترنتی مطرح و برای نسخه چاپی به فروشگاه ­های شرکت چاپ و نشر بازرگانی مراجعه کنند.

!
!
!