پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۱۸ | ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
اصلاح ساختار گروه سایپا براساس نظام مدیریتی 5S آغاز شده است
۱۱:۱۸ | ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

اصلاح ساختار گروه سایپا براساس نظام مدیریتی 5S آغاز شده است

اصلاح ساختار گروه خودروسازی سایپا براساس نظام مدیریتی 5S آغاز شده است و دنبال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، محمدعلی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، با بیان این مطلب اظهار داشت: موضوع تغییر ساختارها بسیار مهم است و اگر محقق شود جهش تولید محقق خواهد شد و بر همین اساس در اولین گام 5S، اصلاح ساختار (structure) را در سایپا دنبال می کنیم که در حوزه تولید، مهندسی و کیفیت با نگاه تقویت و توسعه ای و در حوزه پشتیبانی و ستادی متناسب سازی اجرا خواهد شد و شرکت های گروه هم باید این رویه را دنبال کنند.

وی دومین گام را در نظام 5S، بازنگری در سیستم (system) با نگاه به ساختار جدید دانست و تصریح کرد: این بازنگری کار بسیار سختی است اما لازم است که انجام شود و در سایپا این کار را آغاز کرده ایم.

تیموری افزود: گام سوم 5S، مهارت (skill) است و باید افرادی را انتخاب کرد که از مهارت و تبحر لازم در حوزه کاری خود برخوردار باشند که برای این کار زمانی برای انجام آزمون و خطا نداریم و باید بهترین افراد انتخاب شوند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گام چهارم 5S را سبک مدیریت (style) دانست و متذکر شد: هر شرکت و هر واحد باید برای خود روش خاصی در مدیریت دنبال کند که بر اساس ساختار و سیستم تعریف شده و منحصر به آن واحد اجرا شود چون همه واحدها را نمی توان با یک روش مدیریت کرد.

وی اضافه کرد: گام پنجم 5S، نماد سازی (symbol) و شاخص گذاری در سازمان است و هر سیستم باید ارزیابی کند چه میزان در عملکرد خود موفق بوده که البته این موضوع در حال حاضر در سیستم های سایپایدک در حال انجام است.

تیموری ارزیابی مستمر این پنج گام را عاملی برای ارتقاء و حرکت رو به جلو در جهت تعالی دانست و گفت: برای کنترل و هدایت بهتر در خودروسازی گروه سایپا سعی کرده ایم حوزه های کاری مرتبط را با هم دسته بندی و مدیریت کنیم و بر همین اساس حوزه شرکت های تولیدی و تامین را به صورت یک گروه، حوزه های فروش، خدمات پس از فروش، ارتباط با مشتریان، امداد، لیزینگ و بیمه را در حوزه دیگر و صادرات، بازرگانی و خرید را هم در حوزه ای جدا دسته بندی کردیم.

وی با اشاره به اصلاح ساختار مالی به عنوان یکی دیگر از اصلاحات مورد نیاز در گروه خودروسازی سایپا تاکید کرد: شرکت های تولید کننده خودرو در گروه سایپا باید بر اساس قیمت پایه ای که از طرف سایپا اعلام می شود با هماهنگی شرکت های سازه گستر، مگاموتور و سایپایدک تولید خود را مستقیم دنبال کنند چرا که این کار قطعا در پویایی، درآمدزایی و فعال شدن بیشتر شرکت ها تاثیر خواهد داشت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پایان با بیان اینکه از ابتدای حضور، تولید اقتصادی را در دستور کار قرار داده ایم، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه، طی شش ماهه اول تولید محصولات پر زیان را کاهش خواهیم داد و در شش ماهه دوم به تولید سود ده خواهیم رسید تا بتوانیم نقدینگی شرکت را افزایش دهیم.

!
!
!