چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۱۴ | ۱۴۰۱/۰۳/۲۲
کنترل ترافیک با واردات خودرو سخت می شود!
۱۱:۱۴ | ۱۴۰۱/۰۳/۲۲
اجاره خودرو
رئیس پلیس راهور فراجا:

کنترل ترافیک با واردات خودرو سخت می شود!

از سال 1379 تا 1400 نزدیک به 652 درصد افزایش خودرو داریم این درشرایطی است که واردات خودرو ممنوع است و اگر واردات آزاد شود کنترل ترافیک سخت‌تر می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، رئیس پلیس راهور فراجا، با اعلام این خبر اظهار داشت: استفاده از تاکسی‌های اینترنتی گران است و استفاده از ناوگان حمل و نقل همگانی به سختی انجام می‌شود از این رو مردم ترجیح می‌دهند با وسیله نقلیه شخصی تردد کنند که این مسئله به افزایش حجم ترافیک منجر می‌شود؛ بنابراین ما به دنبال این هستیم که حمل و نقل را به سمت استاندارد‌های جهانی ببریم.

سردار سیدکمال هادیانفر افزود: 52 میلیون نفر در کشور دارنده گواهی‌نامه رانندگی هستند و افزون بر 37 میلیون وسیله نقلیه وجود دارد که 12 میلیون آن را موتورسیکلت تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: در کشور 35 درصد متوسط فرسودگی وسایل نقلیه داریم که در حوزه ناوگان عمومی این رقم به 80 درصد می‌رسد.

سردار هادیانفر اضافه کرد: شهر‌های ما رفته رفته در حال تبدیل شدن به پارکینگ‌های بزرگ هستند، چرا که ساختمان‌هایی بدون ظرفیت پارکینگ ساخته می‌شوند و رشد برخورداری از وسیله نقلیه زیاد است.


هر ساعت 2 نفر در جاده ها می‌میرند و 40 نفر مجروح می‌شوند

وی افزود: خسارت‌های ناشی از تصادفات هفت درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می‌دهد و هیچ دولتی نتوانسته است این را کاهش دهد درحالی که در بهترین شرایط رشد سالانه تولید ناخالص داخلی 3.5 درصد است.

به گفته سردار هادیانفر، 9 تا 11 درصد از بودجه کل کشور یعنی 35 هزار میلیارد تومان به خسارت شخص ثالث پرداخت می‌شود. برای برخی از مجروحان ناشی از تصادفات سه دیه از سوی بیمه پرداخت می‌شود، اما باز هم سلامتی فرد را باز نمی‌گرداند.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به اینکه به ازای هر ساعت دو نفر در جاده می‌میرند و 40 نفر مجروح می‌شوند، تصادفات را بحث بسیار جدی و مورد تاکید مقام معظم رهبری دانست تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه کاهش 30 درصدی پیش‌بینی شده است.

وی گفت: ما در جاده‌های کشور نزدیک 6.5 میلیارد تردد داریم. در دنیا متوسط جان باختگان در هر 100 هزار نفر جمعیت، 1835 نفر می‌باشد، اما در سال 1400 یک تب زدگی در سفر رخ داده است و با هر تعطیلی عده زیادی می‌خواهند به سفر بروند و از آنجایی که افزایش تردد و افزایش تصادفات رابطه مثبت دارد. جان باختگان جاده‌ای در سال 1400 نیز افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: هرچه ما در حوزه مدیریت ترافیک و کاهش تصادفات پول خرج کنیم سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و سودش به ما بازمی‌گردد؛ بنابراین هزینه در کاهش تصادفات اتلاف سرمایه نیست بله علاوه بر نجات جان هموطنان باعث کاهش هزینه ما در بلند مدت می‌شود.

!
!
!