جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۲۲ | ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
 تردد انفرادی زائران کربلا از مرز مهران ممنوع است
۱۱:۲۲ | ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
اجاره خودرو

تردد انفرادی زائران کربلا از مرز مهران ممنوع است

مدیر حج و زیارت استان ایلام با اعلام پذیرش زائران از مرز مهران در قالب کاروان گفت: امکان تردد زائران در مرز مهران به صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش پرشین خودرو، سجاد رحمانی با اعلام پذیرش زائران از مرز مهران در قالب کاروان گفت: امکان تردد زائران در مرز مهران به صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست.

مدیر حج و زیارت استان ایلام گفت: زمینه ثبت نام زائران عتبات در دفاتر حج و زیارت استان ایلام مهیا و 4 دفتر در شهرستان‌های مهران، دره‌شهر، چرداول و ایلام نیز به این امر اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان تنها با ثبت‌نام در قالب کاروان‌های رسمی حج و زیارت با اطمینان خاطر عازم کشور عراق شوند، افزود: از امروز چهارشنبه (1 تیرماه 1401)کاروان‌های حج و زیارت به تعداد روزانه هزار و 850 نفر عازم عتبات عالیات خواهند شد.

به گفته رحمانی، در جلسه روز گذشته با مسئولان عراقی و رییس اداره گذرنامه تمامی تمهیدات جهت آسودگی خاطر زائران اندیشیده شده است.

مدیر حج و زیارت ایلام با بیان اینکه افراد فقط در قالب دفاتر حج و زیارت و دفاتر مجازی که زیر نظر این سازمان است اقدام به ثبت نام کنند، تصریح کرد: کاروان‌های سازمان دارای مدیر و روحانی نمایندگی دفتر در کربلا و نظارت بر هتل‌ها را بر عهده دارند.

مدیرحج و زیارت استان ایلام اضافه کرد: متولی امر زائرین، سازمان حج و زیارت است، اگر مسئله‌ای رخ دهد سازمان هلال احمر، بیمه و سایر دستگاه‌ها به این موضوعات رسیدگی می‌کنند.

رحمانی با بیان اینکه این زیارت فقط کاروانی است، یادآور شد: امکان زیارت به صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست.

!
!
!