شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۱۳ | ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
توقیف افزون بر 7000 خودرو به دلیل خلافی بالای 3 میلیون تومان
۱۰:۱۳ | ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
اجاره خودرو
گواهینامه دارندگان 30 نمره منفی توقیف می شود؛

توقیف افزون بر 7000 خودرو به دلیل خلافی بالای 3 میلیون تومان

هفت هزار و 320 خودرو به علت داشتن خلافی بالای سه میلیون تومان، و 80 دستگاه خودروی شوتی و 116 دستگاه اتوبوس مسافربری که مملو از بار قاچاق بودند، توقیف شده اند.

به گزارش پرشین خودرو، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران، با اعلام این خبر گفت: در سه ماه ابتدایی امسال یک میلیون خودروی دودزا اعمال قانون شدند و همچنین هشت هزار و 696 گواهینامه دارای 30 نمره منفی در شُرف توقیف هستند.

وی ادامه داد: در سه ماه ابتدایی امسال یک میلیون خودروی دودزا اعمال قانون شدند، و یک هزار و 323 دستگاه موتورسیکلت به علت اینکه بار نامتعارف داشتند، توقیف شدند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه 112 خودروی حادثه خیز در محور‌های مواصلاتی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اعمال قانون شده اند، بیان کرد: با آغاز تابستان نظارت پلیس بر رانندگان بیشتر است و مدارک رانندگی چه افرادی که با خودرو در شهر تردد می‌کنند و چه افرادی که با موتورسیکلت هستند چک می‌کنیم تا مبادا افراد بدون داشتن گواهینامه بخواهند در شهر تردد کنند.

وی با اشاره به اینکه خودرو و موتورسیکلتی که پلاک ندارد اجازه رانندگی در شهر را ندارد، اظهار کرد: افزون بر 45 درصد تصادفات متعلق به موتورسیکلت سواران است و البته باید این را بگویم که در چهار سال گذشته در تهران بزرگ شاهد کاهش تصادفات منجر به فوت بوده‌ایم.

!
!
!